خلاصه خطبه های نماز جمعه قم مورخ 93/11/03 به امامت حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته»

امام جمعه قم در خطبه های نماز جمعه این هفته قم  با اشاره به انتشار نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی فرمودند: رهبر معظم انقلاب در این نامه؛ فرصتی تاریخی را برای جوانان اروپایی و آمریکای شمالی مهیا کردند که پرداختن به سیاه نمایی‌های غربی‌ها در خصوص دین اسلام یکی از اصلیترین محورهای این نامه بود.

ایشان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب احساس کردند که دشمنان قصد دارند تا کینه اسلام را در دل جوانان کشورهای غربی بکارند، افزودند: مقام معظم رهبری این توطئه دشمنان را حس کردند و به همین دلیل به مقابله با اقدام آنها دست زدند که امیدواریم تبعات این نامه فضایی را در کشورهای غربی بوجود آورد که جوانان از سیاستمداران غربی علت اقداماتشان علیه اسلام را پرس و جو کنند و افکار آنها را به چالش بکشند.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور در ادامه با اشاره به شرایط برخی از کشورهای اسلامی از جمله یمن، از رئیس جمهور و دولت این کشور خواستند تا اجازه دخالت بیگانگان را در امور داخلی ندهند.

امام جمعه قم، همچنین با اشاره به زمان محاکمه شیخ علی سلمان روحانی مبارز بحرینی در روز هشتم بهمن‌ماه ابراز امیدواری کردند که در ‌‌‌نهایت ملت بحرین به فضل و عنایت الهی به پیروزی خواهند رسید.

 

امام جمعه قم فرمودند: مردم از ما سئوال می‌کنند چرا در روزی که به ساحت حضرت محمد (ص) توهین کردند، برخی مسئولان باید به کشوری که اهانت در آن انجام شده است، سفر کنند. قدم زدن با وزیر خارجه‌ای که دشمن‌ترین دشمن ماست اقدام شایسته‌ای نبود.

حضرت آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با بیان اینکه این روزها شاهد حضور امت اسلامی در صحنه به علت اهانت به حضرت محمد (ص) هستیم، افزودند: دردناک‌تر از این اهانت حمایت برخی از سران کشورهای غربی و روزنامه نگاران هستیم.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم  بیان داشتند: این اهانت‌ها نشانه اوج ضعف آن‌هاست زیرا به خوبی می‌دانند که با منطق نمی‌توانند پاسخ دهند و جلوی نفود اسلامی را بگیرند.

ایشان با تأکید بر اینکه دشمن در رسیدن به اهداف خود ناکام خواهد ماند، اظهار کردند: این‌ها تروریسم را با نام اسلام پرورش می‌دهند تا با خشن نشان آن‌ها نام اسلام را خدشه دار کنند.

آیت‌الله حسینی بوشهری با طرح این سئوال که چرا نمی‌گذارید دختران مسلمان در کشورهای خارجی با پوشش مورد نظر خود در اماکن عمومی حضور پیدا کنند، ابراز کردند: هر چقدر مرگ بر آمریکا بگوییم کم است.

امام جمعه قم با بیان اینکه ما به دنبال عزت مسئولان هستیم تصریح کردند: مردم از ما سئوال می‌کنند چرا در روزی که به ساحت حضرت محمد (ص) توهین کردند، برخی مسئولان باید به کشوری که اهانت در آن انجام شده است، سفر کنند.

ایشان خطاب به برخی از مسئولان تاکید کردند: این ملت برای شما دعا می‌کنند و حرکت‌های شما را بررسی خواهند کرد به همین علت باید زمانی که برای سفر انتخاب می‌کنید به شیوه‌ای باشد که مردم به شما خرده نگیرند.

آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به اهانت‌های اخیر صورت گرفته رسانه‌های غربی به ساحت پیامبر اکرم(ص) اظهار داشتند: این روز‌ها شاهد حضور گسترده مسلمین جهان در حمایت از پیامبر گرامی اسلام به دلیل اهانت‌هایی که از سوی رسانه‌های غربی به ساحت پیامبر اسلام صورت گرفته هستیم که از طرفی باید عنوان کرد که حمایت‌های سران غربی و روزنامه نگاران از این اقدام سخیف دردناک‌تر است.

ایشان اقدام نشریه فرانسوی در زمینه نشر کاریکاتور‌ها علیه پیامبر اسلام را نشان دهنده اوج ضعف آن‌ها دانستند و افزودند: آنها به خوبی می‌دانند که نمی‌توانند با گفتگو و منطق در برابر گسترش اسلام در دنیای امروز بایستند؛ از این رو دست به اقداماتی این چنینی می‌زنند تا بتوانند جلوی نفوذ اسلام را بگیرند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بیان داشتند: دشمنان اسلام تروریست‌های تکفیری را پرورش دادند تا با نام اسلام؛ چهره‌ای خشن از این مکتب را به جهان نشان دهند و چهره پاک اسلام را خدشه دار کنند که در رسیدن به این هدف خود ناکام ماندند.

ایشان ادامه دادند: مردم برای مسئولان دعا و از آنان حمایت و پشتیبانی می‌کنند و حرکات آنان را زیر نظر دارند و از این رو مسئولان نیز باید زمان سفر به کشور فرانسه را بگونه‌ای انتخاب می‌کردند که موجب نگرانی و دلخوری مردم کشورمان نشود و مردم به آنان در این خصوص خرده نگیرند.

خطیب جمعه قم بیان داشتند: مسئولان کشور در هر لباس و مقامی هستند رفتارشان توسط مردم مورد ارزیابی قرار می‌گیرد؛ از این رو می‌بایست به گونه‌ای رفتار کنند که کارنامه درخشانی را در نزد ملت داشته باشند.

 

Please publish modules in offcanvas position.