خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ94/11/30به امامت حضرت آیت الله حسینی بوشهری «دامت برکاته»

امام جمعه قم با بیان اینکه تعداد آراء مردم پاسخ محکمی به دشمنان اسلام، انقلاب و دین است فرمودند: ملت بزرگ ایران در روز هفتم اسفندماه امسال حضوری با شکوه در پای صندوق‌های رای داشته باشند.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در حرم مطهر حضرت معصومه سلام الله علیها برگزار شداظهار داشتند: باید همان‌گونه که از مراحل مختلف انقلاب با صلابت عبور کردیم، از این مرحله نیز عبور کنیم.

ایشان همچنین با بیان اینکه دشمنان نظام اسلامی برای دلسرد کردن ملت ایران نسبت به حضور در انتخابات تبلیغات سنگینی را به راه انداخته‌اند، افزودند: دشمنان گاهی اصل انتخابات و گاهی نیز شورای نگهبان را زیر سؤال می‌برند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کردند: ملت ایران باید به نمایندگانی رای بدهند که پایبند به آرمان‌های اسلام و انقلاب و دلسوز مردم باشند و منافع ملی را بر منافع شخصی خود ترجیح بدهند.

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه مجلس شورای اسلامی جایگاه مهم قانون گذاری کشور محسوب می‌شود، افزودند: اگر گفته می‌شود مجلس در راس امور است، سلسله مراتب مطرح نیست، بلکه معنای در راس امور بودن مجلس مسیر جهت‌گیری آن در راستای اهداف و آرمان‌های انقلاب است.

ایشان با بیان اینکه کار بزرگ تعیین رهبری کار مجلس خبرگان رهبری است، تصریح کردند: به خاطر اهمیتی که جایگاه رهبری دارد، مجلس خبرگان هم همان اهمیت را در طراز خود رهبری دارد.

ایشان همچنین با بیان توصیه‌هایی خطاب به نامزدهای انتخابات در پیش رو، تصریح کردند: نامزدها و هواداران آنها در تبلیغات خود رعایت مرزهای قانونی را داشته باشند و یکدیگر را تخریب نکنند .

آيت الله حسيني بوشهري اظهار داشتند:‌ نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها باید در انجام تبلیغات قانون را رعایت کنند و دیگران را تخریب نکنند.

 ایشان راهپیمایی بیست و دو  بهمن را عظیم و فوق العاده خواندند و عنوان داشتند : این حضور نشان دهنده پایبندی مردم به آرمانهای انقلاب و امام شهدا است .

آیت الله حسینی بوشهری باقدردانی صمیمانه از حضور حماسی و باشکوه همه سلایق و گروهها و اقشار مختلف مردم در راهپیمایی فرمودند: بر اساس گزارشهای منابع معتبر حضور قومیتها در این راهپیمایی در بین استانها فوق العاده بوده است و ملت شور و شعور سیاسی و معنوی خود را نشان دادند و اثبات کردند که همیشه در صحنه بوده ،و خواهند بود.

خطیب جمعه قم با اشاره به توطئه ها و تبلیغات گسترده دشمنان درباره انتخابات، خطاب به مردم عنوان کردند :  به کسانی رای دهید که پای بند آرمان اسلام و انقلاب و دلسوز مردمند و منافع ملی باشند

آیت الله حسینی بوشهری افزودند: از روشهای غربی که در شان و تراز ملت نیست در تبلیغات استفاده نکنید . کسانی که این گونه رفتار کنند نتیجه عکس می گیرند.

خطیب جمعه قم از دست اندرکاران انتخابات خواست زمینه حضور هرچه بیشتر مردم در انتخابات را فراهم کنند.

امام جمعه قم با اشاره به پیروزیهای اخیر ارتش سوریه در نبرد با تکفیریها بیان کردند: این موضوع آمریکا ، سعودیها و دوستان آنان را سراسیمه کرده است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به یکم اسفند روز روحانیت و دفاع مقدس هم فرمودند: روحانیت همیشه میدان دار عرصه های سخت بوده و شهدای قشر روحانیت دلیل این امر است.

ایشان تصریح کردند: همه در راهپیمایی از هر سلیقه‌ای با شعار پایبندی به آرمان‌های انقلاب نیز شعارهای مبارزه با استکبار، حمایت از مظلومان و لزوم تبعیت از رهبر انقلاب اسلامی شرکت کردند چرا که وقتی پای منافع ملی در میان است منافع شخصی کنار می‌رود و صحبت از هویت ملی به میان می‌آید که بهمن هویت ملی و اسلامی ما است.

امام جمعه قم ادامه دادند: این راهپیمایی به دشمنان اسلام نشان داد با وجود همه تبلیغات شبانه روزی اما مردم ایران همچنان هستند و عکس خواسته‌های شما عمل می‌کنند همچنین این راهپیمایی به دوستان انقلاب این پیام را داد که ملت حامی شما است و برای مسئولان حاوی این پیام بود که نیابد مردم را در چالش‌ها فراموش کنند.

ایشان با بیان اینکه دشمنان ما برای سرد کردن ملت نسبت به حضور در انتخابات تبلیغات سنگینی را راه اندازی کرده است، بیان کردند: دشمن گاهی اصل انتخابات و گاهی نیز شورای نگهبان را زیر سئوال می‌برد و برای شخصیت‌هایی خط و نشان می‌کشد.

آیت الله حسینی بوشهری عنوان کردند: ملت ما باید توجه داشته باشد هر گلایه‌ای هم که داشته باشند اما در روز انتخابات حضور پرشوری باید داشته باشد، چرا که تعداد آرای شما مردم پاسخ محکمی به دشمنان انقلاب و اسلام است.

ایشان با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی جایگاه مهم قانونگذاری است، افزودند: در انتخابات به نمایندگانی باید رأی دهید که پایبند به آرمان‌های انقلاب و اسلام‌ هستند، دلسوز مردم باشند و منافع ملی را بر منافع شخصی ترجیح می‌دهند.

عضو هیئت رئیسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم فرمودند: انتخاب مقام معظم رهبری و برکاتی که ایشان برای نظام داشته‌اند برگ زرینی از وظیفه مجلس خبرگان بوده که انجام داده است و لذا این مجلس از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

Please publish modules in offcanvas position.