خلاصه خطبه های نماز جمعه مورخ95/02/10به امامت حضرت آیت الله حسینی بوشهری «دامت برکاته»

امام جمعه قم با اشاره به مصادره دو میلیارد دلار از دارایی‌های ایران در آمریکا، فرمودند: از مسئولان انتظار داریم در برابر این تجاوز آشکار از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس برگزار شد، با اشاره به توطئه‌های آمریکا بعد از اجرای برجام اظهار داشتند: امروز شاهدیم که آمریکایی‌ها پشت سرهم کارشکنی می‌کنند.

نماينده مردم شريف استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبري افزودند: زمانی که رهبر معظم انقلاب فرمودند ما به آمریکا اعتماد نداریم این جمله برای بعضی ها بسیار سخت بود اما هرچقدر جلو‌تر می‌رویم صحت این جمله بیشتر آشکار می‌شود و معلوم نیست پرونده بدعهدی‌های آمریکایی‌ها تا چه زمانی ادامه خواهد یافت.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزودند: آمریکایی‌های زمانی به ایران هراسی دامن می‌زنند و روزی نیز ایران را به طرفداری از تروریسم و حقوق بشر متهم می‌کنند.

ایشان با بیان اینکه عده‌ای که مذاکره می‌کردند باور داشتند که دشمنی‌های آمریکا با این مذاکرات کمتر می‌شود، افزودند: متأسفانه امروز می‌بینیم که در روز روشن ۲ میلیارد دلار از دارایی‌های ملت ایران با حکم یک دادگاه در آمریکا مصادره می‌شود.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کردند: ملت ایران استوار در برابر همه توطئه‌های آمریکا خواهد ایستاد.

ایشان ادامه دادند: برخی‌ها دولت گذشته را در این زمینه متهم می‌کننند برخی هم دولت فعلی را، که نباید به این صورت عمل کنیم و از مسئولان انتظار داریم چون حقوق ملت ایران در میان است در برابر این تجاوز آشکار و غارت آمریکایی‌ها از حقوق ملت ایران دفاع کنند.

 

 

آيت الله حسيني بوشهري با اشاره به فرارسیدن نهم اردیبهشت‌ماه روز شورا‌ها اظهار داشتند: رسالت اصلی شورا‌ها گره گشایی از مشکلات شهر‌ها و روستاهاست از که باید با انسجام و حفظ وحدت به حل مشکلات مردم پرداخت.

نماينده مردم شريف استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبري همچنین عنوان کردند: قوانین شوراها باید اصلاح شود چرا که شورا‌ها امروز اختیارات لازم را برای انجام مأموریت‌های خود را ندارند از این رو شوراهای اسلامی شهر و روستا، مجلس شورای اسلامی و همچنین دولت باید در راستای ارتقای این نهاد تدابیری بیندیشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه شورا‌ها باید شنوای حرف مردم باشند، افزودند: مردم نیز با رأی خود اعضای شورای شهر و روستا را انتخاب می‌کنند و همراهی‌های لازم را با آنان برای پیشبرد برنامه‌ها باید داشته باشند.

ایشان با اشاره به یازدهم اردیبهشت روز جهانی کارگر فرمودند: کارگر در اسلام دارای مقام و جایگاهی والایی است و این جایگاه تا آنجا با اهمیت بوده که پیامبر اسلام(ص) دستان کارگر را می‌بوسیدند.

استاد سطوح عالي حوزه علميه قم با بیان اینکه کارگران باید تلاش کنند تا کالاهای تولیدی آن‌ها قابل رقابت با سایر کالاهای جهانی باشد، افزودند: اگر کیفیت کالاهای تولیدی ایران قابل قبول باشد مردم به اجناس خارجی روی نمی‌آورند.

ایشان ادامه دادند: دولت باید امنیت شغلی کارگران را تأمین کنند و در زمانی که کارخانه‌ای دچار تعطیلی می‌شود و کارگران بیکار می‌شوند باید پیگیری‌های لازم را برای حل مشکل آن کارخانه انجام دهند.

امام جمعه قم با بیان اینکه واردات خارجی و آزاد بودن قاچاق ضربه به تولید داخل کشور است، افزودند: دولت باید با قاچاق مواد خارجی مبارزه کند که رهبر معظم انقلاب نیز بر این موضوع تأکید دارند.

آيت الله حسيني بوشهري در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به در پیش بودن روز معلم اظهار داشتند: روز شهادت استاد مطهری را به نام روز معلم نامگذاری کردند و ایشان انسان آگاه و بصیر و مسئولیت‌شناس بود و به دنبال نام و عنوان نبود و هر جا احساس می‌کرد باید وظیفه‌اش را انجام دهد از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد.

نماينده مردم شريف استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبري فرمودند: شهید مطهری ویژگی‌های تمام عیار یک معلم نمونه را داشتند و معلمان ما در عرصه علم و تعلیم و همچنین در مسائل اخلاقی باید استاد شهید مطهری را الگوی خود قرار دهند

Please publish modules in offcanvas position.