اختتامیه «هفدهمین همایش کتاب سال حوزه» برگزار می شود94/11/27

http://bushehri.net/images/41/222/8757452/20/90/2345/345/IMG10321137.jpgاختتامیه «هفدهمین همایش کتاب سال حوزه»، ۲۹ بهمن با سخنرانی آیت‌ الله سبحانی از مراجع تقلید و حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» مدیر حوزه های علمیه کشور در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم برگزار می شود.

این مراسم، از ساعت 9 تا 12 صبح با حضور اساتید درس خارج و سطوح عالی حوزه و اندیشمندان و فرهیختگان حوزوی و دانشگاهی در سالن همایش‌های بین ‌المللی مدرسه علمیه امام کاظم(ع) قم به نشانی حد فاصل میدان معلم و میدان بسیج برگزار خواهد شد.

پس از آغاز فراخوان این دوره، 912 اثر به دبیرخانه همایش ارسال شد که 270 مورد شامل کتاب و پایان‌ نامه سطح 4 به مرحله دوم داوری راه یافتند. سرانجام، 40 اثر برتر، انتخاب شدند که در مراسم اختتامیه، با تقدیم لوح‌ سپاس، تندیس تجلیل و هدایایی، از صاحبان آن ها تقدیر می‌شود.

این آثار 12 بهمن ماه پس از برگزاری جلسات هیئت‌ های داوری گروه‌های شانزده‌ گانه همایش، به شورای علمی همایش معرفی شدند و پس از پایان جلسات بررسی، آثار کاندیدای برگزیدگی در شورای علمی تعیین شدند.

شایان ذکر است همايش كتاب سال حوزه از سال 78 تاکنون همه ساله توسط معاونت پژوهش مركز مديريت حوزه‌ های علميه برگزار می شود و كتاب‌ هايی می توانند در آن شركت کنند كه در زمينه علوم اسلامی يا انسانی مرتبط با حوزه دين، توسط فضلا و علماي حوزوی داخل و خارج كشور، تأليف، ترجمه، تحقيق و تصحيح شده‌ اند. ضمنا ویژه کتاب‌ ها و پایان‌ نامه‌ های حوزوی می باشد که برای نخستین بار تولید شده اند.

Please publish modules in offcanvas position.