اختيارات بيشتر به مديريت‌هاي استاني حوزه هاي علميه کشور واگذار مي شود.92/06/06

http://h-bushehri.ir/images/HASHYE/saman/1%204.JPGمديرحوزه هاي علميه کشور در نشست شوراي عالي حوزه هاي علميه چهارمحال و بختياري فرمودند: به دنبال تمرکززدايي از مرکز حوزه علميه قم هستيم و هر مقدار ظرفيت در مراکز مديريت‌هاي استاني به وجود آيد کارها را واگذار مي‌کنيم.
آيت الله حسيني بوشهري با اشاره به ورود در بخش‌هاي اجرايي افزودند : در بخش محتوايي هم هر مقدار که مديريت‌هاي استاني بتواند بسترهاي لازم را فراهم کنند، کارها را واگذار مي‌کنيم.
ایشان فرمودند: بعد از انقلاب مطالبه از حوزه و روحانيت چندين برابر شده است ولي متأسفانه در برخي موارد نتوانسته‌ايم اين مطالبات را پاسخ دهيم.
معاون جامعه مدرسين حوزه علميه قم افزودند: حوزه‌‌هاي علميه در طول تاريخ و حتي بعداز انقلاب به خاطر حفظ استقلال و عزت نفس خود مستقل از دولت‌ها بوده و بودجه‌اي دريافت نکرده‌اند و اين درحالي است که امروز بسياري حوزه را با اين مراکز که از دولت‌ها بودجه‌ گرفته و توسعه يافته‌‌‌اند مقايسه مي‌کنند.
ایشان تصریح کردند : امروز دانشگاه‌هاي کشور در مقايسه با حوزه‌هاي علميه بسيار گسترده شده است به طوري که مساحت متراژ يکي از دانشگاه‌‌‌هاي کشور برابر با مساحت متراژ کل حوزه‌‌هاي علميه سراسر کشور است

Please publish modules in offcanvas position.