اخلاق اسلامی در ورزش نهادینه شود 93/07/30

http://www.bushehri.net/images/boshehri_l927_210585.jpgفرهنگ اخلاق ورزشی با حضور روحانیون موجب رشد، تدوام بخشی اخلاق و نهادینه کردن اخلاق اسلامی در بین تماشاگران و بازیگران ورزشی خواهد شد. 

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» مدیر حوزه‏‎های علمیه سراسر کشور، در دیدار رئیس و اعضای کمیته انضباطی فوتبال که در دفتر مدیریت حوزه‎های علمیه برگزار شد اظهار داشتند: فلسفه وجودی همه انبیا به‌ویژه رسول گرامی اسلام و ائمه اطهار (ع) بالا بردن سطح دانش مردم در کنار تزکیه و خودسازی و معنویت است.

ایشان با بیان اینکه تزکیه و اخلاق از تأکیدات قرآنی است، افزودند: هدایت و استعانت از پروردگار از دیگر دستورات قرآنی و تأکیدات پیامبر اسلام (ع) است.

 مدیر حوزه‎های علمیه سراسر کشور در ادامه با بیان اینکه نگاه به ورزش، سیاسی و اجتماعی است بیان داشتند: ورزش فوتبال امروزه در روابط بین دولت‌ها، سطح جهانی و افکار عمومی و نگاه‌های بین‌المللی تأثیرگذار است.

آیت‌الله حسینی بوشهری فرمودند: سیاست‌مداران، برنامه و اقدامات سیاسی خود را زمانی انتخاب می‌کنند؛ که افکار عمومی مشغول تماشای جام جهانی هستند.

ایشان در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به افزایش شبکه‌های تلویزیونی اظهار داشتند: مدیران و برنامه‌سازان؛ رسانه ملی طوری برنامه‌ریزی کرده‎اند که الآن در همه شبکه‌های تلویزیونی برای سرگرمی مردم برنامه‌های ورزشی پخش می‌کنند.

مدیر حوزه‎های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه «گفتمان سازی اخلاقی در ورزش» نهادینه شود تأکید کردند: برنامه‌های ورزشی که از رسانه ملی پخش می‌شود؛ علاوه بر اخلاق مسئولین، پیرامون اخلاق ورزشکاران و تماشاگران نیز بصورت جدی پرداخته شود.

آیت‌الله حسینی بوشهری تأکید کردند: رسانه ملی، نشریات و خبرگزاری‌ها در نهادینه کردن «گفتمان اخلاق ورزشی تماشاگران و بازیگران» نقش اساسی دارند.

ایشان تصریح کردند: با نهادینه کردن اخلاق ورزشی و تماشاگران؛ جلوی خیلی از اعتراض‌ها و رفتارهای ناهنجار مثل آتش زدن‌های اتوبوس و ... گرفته خواهد شد.

امام‌جمعه قم با اشاره به پیام‌های تبریک مقام معظم رهبری در پیروزهای ورزشکاران بیان داشتند: توجه به قهرمانان ورزشی در عرصه‌های مختلف، از سوی مقام معظم رهبری، نشان از توجه معظم له به امر ورزش است.

آیت‌الله حسینی بوشهری در بخش دیگر سخنان خود با بیان اینکه تعامل کمیته انضباطی با معاونت حوزه بیشتر شود اظهار داشتند: فرهنگ اخلاق ورزشی با حضور روحانیون موجب رشد، تدوام بخشی اخلاق و نهادینه کردن اخلاق اسلامی در بین تماشاگران و بازیگران ورزشی خواهد شد.

Please publish modules in offcanvas position.