اخم و لبخند دشمن نباید بر اقتصاد سایه بیفکند 93/03/16

http://bushehri.net/images/zaman0mohammadrezapoor/80576552-3791771.jpgمدیر حوزه های علمیه سراسر کشور، فرمودند: گاهی یک لبخند یا اخم مذاکره کننندگان موجب التهاب در بازار کشور می شود

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته»  در ادامه با اشاره به تاثیر مذاکرات ژنو بر مسائل اقتصادی کشور، ابراز داشتند: گاهی یک لبخند یا اخم مذاکره کننندگان موجب التهاب در بازار کشور می شود و نباید مسائل اقتصادی را با مذاکرات گره بزنیم و بهتر است همان گونه که رهبری فرمود سیاست های اقتصادی کشور مبتنی بر ظرفیت های درونی باشد.

ایشان با انتقاد از توسعه بی رویه بانک ها در خیابان های مناطق مختلف کشور، ابراز داشتند: باید توسعه بانک ها کارشناسی شده باشد و مجوز برای ایجاد شعب با سازوکار منطقی صورت گیرد.

عضو خبرگان رهبری تصریح کردند: رقابت های بانک ها برای افزایش سود سپرده اقدامی غیرصحیحی است و بانک مرکزی باید نظارت بیشتری در این زمینه داشته باشد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به این که از ابتدای انقلاب، بحث بانکداری اسلامی و بانکداری بدون ربا مطرح است، ابراز داشتند: متاسفانه در زمینه بانکداری بدون ربا هیچ گامی برداشته نشده است و در کشورهای اروپایی با وجود این که ادعای کمتری نیز نسبت به ما دارند، اما نرخ سودها بسیار کم است، اما چرا بانکداری کشور ما این گونه و باید فکری در این زمینه شود.

ایشان تصریح کردند: گاهی به دلیل جریمه دیرکردها، خانه افراد مصادره می شود و باید با مردم مدارای بیشتری داشت.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه نقش حوزویان در ارائه ساختار بانکداری اسلامی باید مشخص شود، ابراز داشتند: حوزه امادگی دارد آستین ها را بالا بزند تا بعد از 35 سال اعلام شود که هیچ ربایی در بانک های کشور وجود ندارد و در گام بعد به سمت نظام اقتصاد اسلامی حرکت کنیم.

آیت الله حسینی بوشهری تصریح کردند: ایجاد بانکداری اسلامی دغدغه همه حوزیان و مراجع تقلید است و نسبت به این مسئله اقدامات گسترده تری باید صورت گیرد.

ایشان با تقدیر و تجلیل از ملت ایران درطول سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشتند: مردم ما بی توقع هستند و همواره حجت را بر نظام تمام کرده اند و مسئولان نظام باید با تمام تلاش به مردم خدمت کنند.

معاون جامعه و روحانیت جامعه مدرسین در پایان تصریح کردند: ساماندهی به مسائل کشور علاوه بر رفع دغدغه های داخلی، جنبه الگویی برای جهان اسلام نیز خواهد داشت.

 

Please publish modules in offcanvas position.