ارتباط وسیع روحانیت و مردم رمز استواری انقلاب است95/05/07

http://bushehri.net/images/0bushehri/229292bae6a6e-611a-4603-92f6-ad910083b4d1.jpgعضو شورای عالی حوزه های علمیه با تاکید بر اینکه باید رابطه ناگسستنی میان روحانیت و مردم تعریف کرد، فرمودند: این رابطه ناگسستنی در انقلاب اسلامی وجود دارد و رمز پایداری و استواری انقلاب، ارتباط وسیع روحانیت و مردم است.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» در گفتگو با خبرنگار یکی از خبرگزاری ها با اشاره به اینکه روحانیت پیشتاز حرکت های انقلابی بوده است، اظهار داشتند: در هر حرکتی که روحانیت صحنه را خالی کرد، آن نهضت به شکست منجر شد.

ایشان تصریح کردند: یکی از مهم ترین دلایل ناکام ماندن نهضت هایی که پیش از انقلاب در داخل کشور شکل گرفت و یا در قالب موج بیداری اسلامی در کشورهای دیگر رخ داد، عدم حضور روحانیت در صحنه بوده؛ چراکه روحانیت می تواند مردم را در میدان حفظ نماید.

معاون جامعه مدرسین، حضور روحانیت در عرصه های اجتماعی را زمینه ساز افزایش پیوند محکم با مردم عنوان کردند و بیان داشتند: روحانیت علاوه بر «تبلیغ دین و هدایت دینی» و «بصیرت افزایی و هدایت سیاسی»، اگر نسبت به امور مختلف زندگی مردم از جمله معاش و ساخت و سازهایی که در جهت کمک به زندگی مردم است بتواند برنامه ریزی کند و حضور قوی داشته باشد، پیوند محکم تری با مردم خواهد داشت.

آیت الله حسینی بوشهری افزودند: حضور فعالانه روحانیت در بیمارستان سازی، مدرسه سازی و عرصه های اجتماعی زمینه ساز تاثیر بیشتر هدایت دینی خواهد بود.

ایشان با بیان اینکه روحانیت در سه عرصه حضور جدی دارد، ابراز داشتند: روحانیت همواره در غم و شادی مردم شریک بوده و به ایجاد انگیزه در مردم برای مواجه شدن با مشکلات پرداخته است روحانیت هم در عرصه سیاسی که رهبری نهضت ها را برعهده داشته و هم در عرصه احکام و دین که عهده دار مرجعیت مردم بوده، به ایفای نقش هدایت گری پرداخته است.

امام خمینی(ره) به عنوان تبلور این حقیقت، علاوه بر این که مرجع امور دینی مردم بودند، هدایت سیاسی ملت را نیز برعهده داشتند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه دشمن به دنبال ایجاد فاصله میان روحانیت و مردم است، تصریح کردند: اگر آگاهی بخشی روحانیت به عنوان خنثی کننده توطئه دشمن نباشد، ممکن است نقشه های شوم دشمن تاثیر خود را بگذارد.

این روحانیت است که با آگاهی بخشی، هوشیار کردن مردم و همراه با جامعه اجازه نمی دهد توطئه دشمن به ثمر برسد.

Please publish modules in offcanvas position.