ارتباط کتابخانه ملی ایران با حوزه‌های علمیه توسعه یابد93/12/01

http://bushehri.net/images/143000.jpgمدیر حوزه‌های علمیه کشورخواستار توسعه همکاری و تعامل بین حوزه‌های علمیه و کتابخانه ملی شدند.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» ظهر دیروز پنجشنبه 30 بهمن در دیدار  با صالحی امیری رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی با بیان اینکه کتابخانه ملی ایران گنجینه و میراث فرهنگی جدید و کهن ایران اسلامی محسوب می‌شود عنوان کردند: اقدامات خوبی از سوی مسئولان این سازمان به منظور تدوین پژوهشی‌های بنیادین صورت گرفته است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور افزودند: روند ارتباط سازمان اسناد کتابخانه ملی ایران با حوزه‌های علمیه حفظ و گسترش یابد و بیشتر از گذشته در فضای کاری یکدیگر قرار بگیریم و امیدوارم برای بازدید حضوری از کتابخانه ملی نیز زمینه سازی صورت گیرد.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به پیشنهاد ارائه شده مبنی بر ایجاد یادمان مراجع تقلید در کتابخانه ملی ایران ابراز کردند: بنا بود موزه مراجع تقلید در قم شکل بگیرد و اگر یادمانی در کتابخانه ملی ایران ایجاد شود مکمل خوبی خواهد بود.

ایشان در ادامه با اشاره به گسترش فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی اظهار کردند: امروز همه مراجع تقلید و روحانیت از طریق سایت‌ها و فضای مجازی با جوانان ارتباط برقرار می‌کنند؛ باید ارتباطات جوانان و روحانیت غنای بیشتری داشته باشد.

آیت الله حسینی بوشهری همچنین از آمادگی حوزه‌های علمیه برای همکاری در ایجاد یادمان مراجع تقلید خبر دادند و فرمودند: فهرستی از موارد خواسته شده به حوزه اعلام شود تا همکاری لازم در این باره انجام شود.

ایشان با بیان اینکه برخی مراکز علمی پژوهشی حوزه، نیازمند کتاب هستند ابزار کردند: برای رفع این نیاز از سوی اسناد و کتابخانه ایران هماهنگی‌های لازم صورت گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بر لزوم انعقاد تفاهمنامه میان حوزه‌های علمیه و سازمان اسناد و کتابخانه ایران تأکید کردند و فرمودند: این همکاری به نفع حوزه و کتابخانه ملی ایران است و امیدواریم به همت معاونت پژوهش حوزه و کتابخانه ملی  این اقدام هر چه سریع‌تر صورت گیرد.

Please publish modules in offcanvas position.