از خرافه گرایی جلوگیری شود93/09/14

http://bushehri.net/images/busshehri/zaman%208.jpegمدیر حوزه‎های علمیه سراسر کشور حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» بر ضرورت جلوگیری بانوان مبلغه از خرافه‎گری و مسائل انحرافی در مجالس دینی تأکید کردند و ابراز داشتند: باید آموزش‎های روایی در مجالس مذهبی منازل و دانشگاه‎ها و دبیرستان‎ها جایگزین بحث‎های بی‎اساس شود.

آیت الله حسینی بوشهری ظهر دیروز در دیدار با جمعی از مدیران سازمان بسیج طلاب و بانوان طلبه بسیجی سراسر کشور ضمن تأکید بر لزوم اصلاح رویکردها به حدیثی از امام صادق(ع) فرمودند: رئیس مذهب جعفری می‎فرمایند؛ هر مومنی که جهت گیری الهی داشته باشد خداوند نیز به وی توجه و عنایت می‎کند و امدادهای الهی در مسیر انسان قرار می‎گیرد.

ایشان تصریح کردند: همچنین امام صادق(ع) تأکید می‎کنند هر مومنی که به تقوای الهی تمسک داشته باشد، خداوند نیز در مراحل مختلف زندگی وی را حفظ می‎کند؛ و اگر خداوند انسان را یاری کند هیچ دغدغه‎ای به دل، راه نخواهد داد.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور با تأکید بر اینکه آگاهی و بصیرت رویکرد انسان را الهی می‎کند، ابراز داشتند: جهت گیری‎های انسان باید در راستای خداوند و قرآن و اهل بیت(ع) باشد.

ایشان با بیان اینکه جلو افتادن از پیشوا و امام، انسان را به گمراهی می‎کشاند، تصریح کردند: برخی در دوران امام و رهبری، خود را انقلابی‎تر از ایشان می‎دانستند اما از آنجا که جلوتر از ولی فقیه حرکت کردند به دلیل گم کردن نقشه راه، گمراه شدند.

معاون جامعه مدرسین همچنین با بیان اینکه کسانی که از پیشوا و امام عقب می‎افتند نیز هلاک خواهند شد، فرمودند: باید در روزهای 9 دی، 22 بهمن، روز قدس و ... حضور داشت چرا که عقب ماندن هلاکت را در پی دارد.

آیت الله حسینی بوشهری با تأکید بر اینکه بر اساس روایات نباید به سراغ انسان‎های بی بصیرت رفت، ابراز داشتند: انسان‎های بی بصیرت، اطرافیان خود را نیز گرفتار گمراهی می‎کنند.

Please publish modules in offcanvas position.