از شورای نگهبان به خاطر هوشمندی در همه ادوار باید تشکر کرد / اهل کتاب در پناه اسلام هستند94/11/10

http://bushehri.net/images/namazjome/1618615.jpgامام جمعه قم حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» با تاکید بر اینکه انتخابات مصداق حق‌الناس است فرمودند: از شورای نگهبان به خاطر هوشمندی در همه ادوار باید تشکر کرد، انتظار ما از مجلس و شورای نگهبان این است که اگر در قوانین نقصی وجود دارد برطرف کنند.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه با تأکید بر اهمیت اصول حاکم بر روابط اجتماعی اظهار داشتند: اعتقادات امت اسلامی باید دارای امنیت بوده و فرد در جامعه اسلامی باید از آزادی کامل در انجام و رفتار بر اساس باورهای اعتقادی برخوردار باشد.

ایشان با اشاره به اهمیت حفظ امنیت اعتقادی فرمودند: این مسئله تا آنجا مهم است که اسلام دستور می‌دهد اگر جایی امنیت اعتقادی برای شما میسر نیست از آن سرزمین هجرت کنید و به‌جایی بروید که بتوانید باورها و اعتقاداتتان را حفظ کنید.

امام جمعه قم با اشاره به اینکه حفظ امنیت اعتقادی تا به‌ اندازه‌ای است که اهل کتاب که مسئله شرایط حکومت اسلامی را می‌پذیرند، اسلام آن‌ها را در پناه خود می‌گیرد و از جان و مال و آبروی آن‌ها دفاع می‌کند افزودند: اسلام برای حفظ امنیت اعتقادی راهکارهایی داده که بخشی مربوط به درون و بخشی مربوط به بیرون است.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور خاطرنشان کردند: اسلام انسان‌ها را از شک و تردید بر حذر داشته و از بدعت، تحریف و تفسیر نادرست نسبت به آموزه‌های دینی منع کرده تا اسلام دست‌خوش نظرات و سلایق نشود.

استاد برجسته حوزه علمیه عنوان کردند: اسلام راه گفت‌وگو را باز کرده تا دانشمندان و عالمان مکاتب و ادیان با هم گفت‌وگو و مباحثه کنند؛ در جامعه اسلامی تا زمانی که کسی اعتقاد و باوری دارد به آن اهمیت می‌دهد و این حوزه امنیت فردی است.

Please publish modules in offcanvas position.