از طلاب ممتاز تقدير کنيد/فلسفه معاونت آمار و بررسي حوزه94/04/07

http://bushehri.net/images/busshehri/zooo%202.jpgحضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» صبح دیروز در نشستي با کارکنان معاونت آمار و بررسي حوزه هاي علميه با اشاره به روايتي از نبي مکرم اسلام(ص)، اظهار داشتند: رسول اعظم(ص) فرمود: يا عليّ! ثلاث فرحات للمؤمن في الدّنيا: لقاء الإخوان و تفطير الصائم و التهجّد من آخر اللّيل/ يا على! سه چيز در دنيا باعث خوشحالى و شادى مؤمن است: ملاقات و ديدار برادران دينى، و افطار دادن به روزه ‏دار، و بيدار بودن در آخر شب

ایشان ابراز داشتند: شادي مطلوب است که مورد رضايت حضرت حق باشد؛ چراکه برخي قصد شادماني مردم با انجام منکرات را دارند که شايسته نيست.

مدير حوزه هاي علميه کشور با اشاره به روايتي از حضرت علي(ع)، خاطرنشان ساختند: ‏رَحِمَ اللَّهُ رَجُلًا رَأَى حَقّاً فَأَعَانَ عَلَيْهِ أَوْ رَأَى جَوْراً فَرَدَّهُ وَ كَانَ عَوْناً بِالْحَقِّ عَلَى صَاحِبِهِ/

خداوند رحمت كند كسى را كه چون حقّى ديد آن را كمك كند، يا ستمى را مشاهده نمود از آن باز دارد، و يار ستمديده باشد تا جايى كه او را به حقّش برساند.

امام جمعه قم تصريح کردند: معاونت آمار مي تواند براي طلابي که از لحاظ اخلاقي، تحصيلي، سياسي، اجتماعي و ... ممتاز هستند، برنامه تشويق برگزار کند.

عضو خبرگان رهبري بيان داشتند: فلسفه وجودي معاونت آمار، صيانت، حفاظت و نگهداري حوزه و روحانيت از آسيب ها است.

معاون جامعه مدرسين حوزه علميه قم با بيان اين مطلب که وظيفه دادسراي ويژه، برنامه اي بالاتر از معاونت آمار و بررسي است، اظهار داشتند: نبايد منتظر ماند که جرمي اتفاق بيافتد؛ بلکه بايد تيزبينانه موقعيت حوزه را رصد کرده تا آسيبي در آن وارد نشود.

Please publish modules in offcanvas position.