از منظر خداوند و اهل بیت زنان و مردان در حوزه انسانیت برابرند95/06/03

http://bushehri.net/images/120.jpgحضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» طی سخنانی در تشریح کرامت زن، تعامل انسانی با زن و جایگاه معنوی زنان اظهار داشتند: از منظر خداوند و اهل بیت زنان و مردان در حوزه انسانیت برابرند.

ایشان با بیان آیاتی از قرآن کریم تاکید کردند: زن و مرد هر دو از آدم و حوا آفریده شده اند و کرامت انسان به تقواست و زنان امت اسلامی به خاطر این دین و مکتب بر خود ببالند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم افزودند: کسانی که زنان را در جامعه تحقیر می کنند رسول گرامی اسلام آنها را بی مقدار توصیف می کنند که جایگاهی ندارند.

 ایشان همچنین در جای دیگری می فرمایند خدای متعال هفت خصلت را به اهل بیت داده که یکی از آنها علاقه مندی و محبت نسبت به زنان است

امام جمعه قم با بیان اینکه جایگاه معنوی زنان بسیار والا است، تاکید کردند: کسانی که کار در خانه را بر خود ننگ می دانند و دوست دارند پشت میز بنشینند و یا در خیابان ها قدم بزنند پیغمبر می فرماید بزرگترین جایگاه برای توجه به زن خانه داری و رسیدگی به محیط خانه است و امیدوارم جامعه ما با پیروی از شخصیت حضرت فاطمه (س) و پیمودن مسیر زنانی که در کربلا حماسه آفریدند راه درست زندگی کردن را بیاموزند.

Please publish modules in offcanvas position.