از کنار تأثیرگذاری شعر به راحتی نمی توان گذشت/ با رفتار مناسب جوانان را به هنرهای اسلامی جذب کنیم95/01/27

http://bushehri.net/images/01/20/200000/456/IMG13483608.jpgمدیر حوزه های علمیه سراسر کشور با بیان این که نباید از کنار تأثیرگذاری شعر به راحتی گذشت، فرمودند: یکی از وظایف سازمان بسیج هنرمندان، ایجاد بستر برای فضای دینی در راستای جذب جوانان می باشد.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» در دیدار مسئولین سازمان بسیج و هنرمندان استان قم، با بیان اینکه هنر نعمت الهی است، به برگزاری چهارمین جشنواره هنرهای آسمانی اشاره کردند و فرمودند: برگزاری این جشنواره نشان دهنده ظرفیت بالای حوزه و کشور در عرصه شعر است و باید از این ظرفیت نهایت استفاده را برد.

ایشان با بیان این مطلب که بخشی از هنر ذاتی است؛ اما انسان ها نوعا بی نیاز از آموزش نیستند، اظهار داشتند: آموزش سبب جهت گیری، رشد استعدادها و باعث بالفعل شدن استعدادها می شود.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور  یکی از وظایف سازمان بسیج هنرمندان را شناسایی استعدادها و به کارگیری آنان عنوان کردند و فرمودند: استعدادهای مناسبی در میان هنرمندان جوان وجود دارد که اگر شناسایی شود، می توانند در عرصه شعر اسلامی و دینی تأثیرگذار باشند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه نباید از کنار تأثیرگذاری شعر به راحتی گذشت، ابراز داشتند: یکی از وظایف سازمان بسیج هنرمندان، ایجاد بستر برای فضای دینی در راستای جذب جوانان می باشد.

امام جمعه قم خاطرنشان ساختند: باید با جوانانی که اشتیاق حضور در این نوع فضاها را دارند استقبال و همکاری کرد.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رفتار خوب مسئولین سازمان می تواند مبلغ خوبی برای جذب جوانان باشد، تصریح کردند: نیاز نیست با گفتار مردم را جذب کرد؛ بلکه رفتار خوب و سازنده می تواند نقش بسیار مفیدی در جذب جوانان به هنرهای اسلامی و دینی داشته باشد.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشتند: وجود رهبر شایسته و انقلابی که عاشق به هنر است، از نعمات خداوند متعال است که این علاقه می تواند پشتوانه خوبی برای هنرمندان بوده و می توان از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کرد.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور  در پایان با اشاره به اینکه ظرفیت های مناسبی در حوزه علمیه نیز وجود دارد، ابراز داشتند: در همین راستا دبیرخانه ای در قم احداث و فعالیت های خوبی از طلاب به این دبیرخانه رسید که این امر نشان دهنده استعداد و ذوق حوزویان به عرصه هنر می باشد.

Please publish modules in offcanvas position.