اساتيد حوزه براي گسترش فرهنگ اهل بيت(ع) در سراسر دنيا تلاش کنند92/07/10

http://www.bushehri.net/images/busshehri/zaman%2044.jpegحضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری نماينده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبري  خطاب به اساتيد حوزه علميه اظهار داشتند: يکي از اقدامات مهمي که رئيس مذهب تشيّع در عصر خودشان انجام دادند تقويت و گسترش حرکت علمي بود، امروز نيز دنيا تشنه معارف ناب اسلام است و اساتيد حوزه نقش مهمي در اعتلاي کمله الله در سراسر جهان دارند.


رئيس هيات علمي بعثه مقام معطم رهبري با اشاره به اين که امام صادق(ع) بيش از 4 هزار شاگرد تربيت نمودند و در دو عرصه شايسته سازي در سطح عام جامعه و نخبه پروري در سطح افراد خاص جامعه به کار تربيتي پرداختند، تصريح کردند: اساتيد حوزه بايد در کنار تدريس به مباحث تربيتي طلاب نيز توجه ويژه داشته باشند.


مدير حوزه هاي علميه کشور با اشاره به اين که مکتب ما مکتب امام صادق(ع) است، يادآور شدند: بسياري از امامان و بزرگان اهل تسنن از جمله روساي مذاهب چهارگانه اهل سنت از شاگردان مستقيم يا شاگردان غير مستقيم امام صادق(ع) بودند.


ایشان افزودند: امروز در حالي در کشور ما امنيت و صلح برقرار است که منطقه و جهان در شرايط حساسي قرار دارند، بايد از اين فرصت حداکثر استفاده را کرد تا بتوانيم مفاهيم و ارزش هاي اصيل اسلامي را در سطح جهان معرفي کنيم و انشاالله زمينه ساز ظهور حضرت صاحب الامر(عج) باشيم.

Please publish modules in offcanvas position.