استفاده از ابزارهای نوین برای رساندن پیام دین ضروری است/ زمینه حضور فعالان حوزه در عرصه بین الملل را فراهم کنیم94/02/30

http://bushehri.net/images/20/1/454214/IMG11090933.JPGمدیر حوزه‎های علمیه کشور فرمودند: دشمنان ما از حضور فیزیکی مبلغان هراس دارند و اجازه تبلیغی در مناطق مختلف به آنها داده نمی‎شود، با این امکاناتی که در اختیار ماست می توان در تمامی خانه‎ها در دورترین مناطق جهان پیام رسای دین و معارف اهل بیت علیهم السلام را منتشر ساخت و آنها را از این معارف بهره‎مند نمود.

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» در دیدار اسدالله دهناد با ابراز خرسندی از انتخاب  وی به ریاست مخابرات ایران اظهار داشتند: تجربه شما در عرصه مخابرات در کشور و حتی در قم نقش آفرین خواهد بود.

ایشان وجود کلان‎شهرها را فرصتی برای رشد استعدادها و توانمندی‎های بزرگ برشمردند و افزودند: گاهی انسان در یک محیط کوچک ایده‎های فراوانی دارد؛ ولی زمینه پیاده کردن و اجرایی نمودن آن وجود ندارد، ولی موقعی که در یک محیط بزرگتری قرار می‎گیرد، این زمینه‎ها فراهم می‎گردد؛ یکی از ویژگی‎های شهرهای بزرگ و مرکزی فراهم بودن زمینه رشد استعدادها و توانمندی‎ها است.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه ظرفیت‎ها و نیروهایی که معمولاً در کلان شهرها هستند، خوش استعدادتر و توانمندتر هستند، عنوان کردند: فعالیت مخابرات، فعالیت حساسی است امروز در کشور با توجه به فضای گسترده مجازی و رشد ارتباطات نقش آفرینی ها و کارهای مخابرات اهمیت مضاعفی دارد.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور افزودند: هرچه بتوانیم زیرساخت‎های مخابراتی را محکمتر و برنامه‎ریزی‎های جامعتری داشته باشیم، می‎توانیم در دهکده جهانی حرفی برای گفتن داشته باشیم.

عضو خبرگان رهبری ارتباط با معصومین(ع) و کمک خواستن از آنها را برای  پیشبردکارهای بزرگ ضروری دانستند و بیان داشتند: زمانی که شخصی مسئولیت بزرگی را می‎پذیرد، باید به تکیه‎گاه بزرگی تکیه بزند؛ معصومین علیهم السلام با توجه به جایگاهی که دارند، بهترین تکیه‎گاه‎ها هستند.

ایشان با بیان اینکه برای مدیریت درست، باید برنامه‎ریزی‎های لحظه‎ای و ثانیه‎ای داشت، خاطرنشان کردند: باید قبل از هر اقدام اجرایی در اتاق فکرها، امور بررسی شود تا خلأها و نقاط قوت و ضعف و آسیب‎ها را به دست آورد. یک مجموعه دلسوز و خیرخواه در نظام همواره دنبال خدمت به کشور و مردم است.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه دادند: ما می‎توانیم از امکاناتی که امروز در اختیار ما و مردم جهان است استفاده درست داشته باشیم. دیگران از امکاناتی که در اختیار دارند، تنها در مسیر درست استفاده نمی‎کنند. اگر ما این امکانات را در مسیر تبلیغ دین و معارف الهی بهره ببریم، مسیر درست را انتخاب کرده‎ایم.

ایشان فضای مجازی و ابزار ارتباطی را فرصتی بزرگ برای حضور ساده در میان جهانیان برشمردند و فرمودند: اگر دشمنان ما از حضور فیزیکی مبلغان هراس داشته و اجازه تبلغی در مناطق مختلف به آنها داده نمی شود، با این امکاناتی که در اختیار ماست می‎توان در تمامی خانه‎ها در دورترین مناطق جهان پیام رسای دین و معارف اهل بیت علیهم السلام را منتشر ساخت و آنها را از این معارف بهره‎مند نمود.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور، نامه مقام معظم رهبری به جوانان آمریکا و اروپا را از جمله اقدامات درست در استفاده از امکانات روز جهان دانستند و بیان کردند: قبل از اینکه دستگاه‎های رسمی در این عرصه وارد شوند، از طریق فضای مجازی و شبکه‎های اجتماعی این کار انجام شد. رهبر انقلاب اسلامی ما احساس کردند مخاطبانشان از این طریق بدون دخالت سیاست‎ها و... که در جهان وجود دارد، می‎توانند از این راه به محتوای این پیام پی‎ببرند.

ایشان خاطرنشان کردند: وسیله‎ای است که امروز در اختیار شما قرار گرفته و از این به بعد هم به شکل گسترده‎تری در اختیار شماست، ظرفیتی بزرگ را در اختیار شما قرار داده است، قم پایگاهی است که علوم اهل بیت علهیم السلام از این شهر به سایر دنیا منتقل خواهد شد و شما وسیله‎ای باشید که با کمک و فراهم آوردن امکانات لازم، خود را خادم نشر معارف اسلامی بدانید.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان افزودند: امروز خدمت به روحانیت خدمت به آموزه‎های دین و نظام اسلامی است، اگر بخواهیم این نظام در دنیا پایدار بماند، باید فرصت‎های این حضور فعال را فراهم آورید.

Please publish modules in offcanvas position.