استفاده از ظرفیت بین‌المللی حج تبلیغات دشمنان را خنثی می‌کند 93/02/18

http://bushehri.net/images/busshehri/1/542/boshehri_ohadi_l_209438.jpgمدیر حوزه های علمیه کشور با اشاره به ظرفیت های حج به ویژه در عرصه بین الملل،اظهار داشتند: توجه مسئولین ذی ربط به بُعد بین المللی حج می تواند تا حد زیادی تبلیغات دشمنان علیه تشیع و نظام اسلامی را خنثی کند.  

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری، صبح دیروز در دیدار سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت، به تبیین اهمیت بعد بین المللی حج و نقش آن در خنثی سازی توطئه های دشمنان اسلام و انقلاب پرداختند.

ایشان با اشاره به ظرفیت های حج به ویژه در عرصه بین الملل،فرمودند: یکی از ابعاد بسیار مهم حج که باید همواره مورد توجه مسئولین ذی ربط باشد، بُعد بین المللی است، چرا که تعامل منطقی زوار ایرانی در موسم حج با مسلمانان سایر کشورهای اسلامی می تواند تا حد زیادی تبلیغات مسموم دشمنان علیه تشیع و نظام اسلامی را خنثی کند؛ باید همه ظرفیت ها و امکانات را در این زمینه بسیج کرد.

نماينده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبري خاطر نشان کردند: یکی از مسائلی که باید هرچه زودتر برای آن فکر اساسی کرد، تبلیغات مسموم دشمنان مکتب اهل بیت(ع) در قالب توزیع بروشور و جزوه در بین زائران ایرانی است و شبهاتی را برای آنان ایجاد   می کند، لذا باید در سازمان حج و زیارت یک حالت پیشگیرانه برای این مسائل در نظر گرفته شود.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری همچنین با تقدیر از عملکرد سازمان حج و زیارت در صرفه جویی بیت المال و خدمت رسانی به زائران، ابراز داشتند: شاهدیم که مدیریت جهادی در سازمان وجود دارد و در کنار کاهش هزینه سفرهای زیارتی، جلوی ریخت و پاش های اضافی و هدر رفتن بیت المال مسلمین گرفته شده است، این مسئله واقعا جای تقدیر و تشکر دارد.

آیت الله حسینی بوشهری در پایان خطاب به مدیران سازمان حج و زیارت بیان داشتند: مسئولیت شما در این جایگاه، یک مسئولیت عادی نیست، بلکه کاملا عبادی است، چرا که شب و روز برای فراهم سازی تسهیلات بهتر برای زائران خانه خدا و عتبات عالیات تلاش می کنید. امیدواریم این تلاش ها نزد خدای متعال ثبت و ضبط شود.

در ابتدای این دیدار، سعید اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت کشور، گزارشی از فعالیت ها و برنامه های این سازمان ارائه کرد.

Please publish modules in offcanvas position.