استقلال حوزه در گرو استقلال مالی است92/09/26

http://www.bushehri.net/images/zamanmmm/24.jpgمدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور فرمودند: اگر حوزه بخواهد دارای استقلال باشد باید در زمینه بنیه مالی مستقل شود.

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر سه‌شنبه در همایش نقش حوزه‌های علمیه در توسعه فرهنگ وقف که در مدسه دارالشفاء قم برگزار شد، به ابعاد مختلف اسلام اشاره و عنوان کردند:اسلام مانند منشوری دارای ابعاد گوناگون است و برای تمامی عرصه‌های زندگی، سیاسی، فردی و اجتماعی بشر برنامه ریزی دارد.

ایشان به عدم توجه به برخی از ابعاد اسلامی اشاره و عنوان کردند: برخی مواقع ابعاد گوناگونی که از اسلام وجود دارد به دلیل پررنگ شدن برخی از ابعاد دیگر نادیده یا کمرنگ شده است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم  ادامه دادند: سلسله مسائلی در اسلام وجود دارد که توجه به آن می‌تواند زمینه سازی برای انجام بسیاری از واجبات دیگر باشد که اگر در جامه اسلامی به خوبی نهادینه شود سر سلسله انجام بسیاری از اموردینی دیگر است که وقف از جمله این مسائل است.

ایشان با بیان اینکه در حال حاضر انتظاری که در یک جامعه دینی و اسلامی نسبت به وقف باید وجود داشته باشد دیده نمی شود افزودند: باید به دنبال این مساله باشیم که این کم کاری و غفلت از سوی چه کسانی بوده است.

حضرت آیت الله حسینی بوشهری عنوان کردند: هنگامی که پرداخت شهریه مانند زمان حال نبود بسیاری از حقوق و شهریه طلاب از طریق موقوفات پرداخت می شد.

ایشان با تاکید بر اینکه استقلال حوزه در استقلال مالی است ابراز داشتند: طلاب و مبلغان باید با استفاده از روایات، آیات و جریاناتی که در زمینه نهادینه کردن وقف وجود دارد این فریضه را برای مردم تبیین کنند و به عبارتی باید به دنبال یک بسیج عمومی برای توجه به این امر مقدس باشیم تا موقوفات حوزه های علمیه را در سراسر کشور افزایش دهیم.

Please publish modules in offcanvas position.