اسلام از علما و روحانیت انتظار نگهبانی و مرزبانی دارد95/04/07

http://bushehri.net/images/0bushehri/357279IMG-20160224-WA0019.jpgحضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» نماینده مردم شریف استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ظهر شنبه در مراسم شهادت مولای متقیان حضرت علی (ع) در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اظهار داشتند: روحانیت و عالمان دین در تاریخ کشور ما به‌عنوان یکی از عناصر کلیدی تولید فرهنگ دینی شناخته می شوند.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری افزودند: بر اساس احادیث و روایت پیامبر اکرم (ص) و ائمه معصومین (ع)، رسالت روحانیت برای مقابله با ناهنجاری‌ها و انتقال افکار دینی مذهبی و انقلابی به جامعه بسیار مهم و پر ارزش است.

ایشان با اشاره به بحث نفوذ فرهنگی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی جامعه بیان کردند: عالمان دینی به تعبیر حدیثی از رسول اکرم (ص) مانند یک دژ محکمی هستند که مانع نفوذ هر نوع ناهنجاری و رفتارهای ناشایست و تهاجمات فرهنگی غرب به سطح جامعه و تاثیرگذاری بر فرهنگ دینی مذهبی می‌شوند و عالمان دین سنگربانان و مرزبانان هستند و در خط مقدم دفاع از اسلام خالصانه ایستادگی می‌کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه هنجارها و گفتارها به وسیله روحانیت به بدنه جامعه تزریق می‌شود، افزودند: مردم ما گفتار و کردار روحانیت را به عنوان یک پیام دینی و حجت مقبول می‌شناسند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با بیان اینکه عالمان دین در حقیقت سنگربانان، مرزبانان و در خط مقدم از دفاع اسلام هستند، خاطرنشان کردند: عالمان دینی چراغ های پرفروغ و هدایت بخش هستند.

ایشان افزودند: اسلام از علما و روحانیت انتظار نگهبانی و مرزبانی دارد تا اینکه جلوی نفوذ کسانی که افکار، باورها و ارزش‌های جامعه را می‌خواهند خدشه دار کنند بگیرد؛ روحانی به عنوان یک عالم دین و سمبل باید نشان‌دهنده راه دین به مردم باشد و با قامتی استوار باید جلوی نفوذ دشمن بایستد.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه عالم دین بودن و روحانی بودن یک شغل نیست بلکه یک مسئولیت است، ادامه دادند: شما آمده‌اید به عنوان یک مسئولیت در هر جا و نقطه‌ای از کشور ادای مسئولیت کنید.

Please publish modules in offcanvas position.