اسلام دین عقلانیت است/ ابراز تأسف از گروه‏‎های خشونت طلب93/11/30

http://bushehri.net/images/busshehri/500/IMG16220246.jpgنماینده مردم شریف استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری در دیدار با سفیر چین در ایران که در مرکز مدیریت حوزه‎های علمیه در قم برگزار شد با اشاره به این که حوزه علمیه قم آمادگی هرگونه همکاری در زمینه‎های مختلف فرهنگی و علمی با مراکز علمی و پژوهشی چین را دارد، فرمودند: اسلام و مذهب شیعه، دین و مذهب عقلانیت و به دور از هر گونه خشونت است و این خشونت‎هایی که از سوی گروه‎های تروریستی تکفیری به نام اسلام صورت می‎گیرد، تنها برای اسلام هراسی مردم دنیا از اسلام است.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» عنوان کردند: به عنوان مدیر حوزه‎های علمیه از این گونه حرکات که در دنیا به نام اسلام صورت می‎گیرد، ابراز تأسف می‎کنم و شدیداً متأسفم که بعضی‎ها برای تخریب چهرۀ اسلام دست به این خشونت‎ها می‎زنند.

امام جمعه قم خاطر نشان ساختند: اسلام دین رحمت، مهربانی، ألفت و برادری و مسالمت آمیز است و با هر گونه خشونت علیه مردم دنیا مخالف است، ولی متأسفانه کشورهای غربی این حقیقت را نمی‎دانند و مقولۀ اسلام هراسی را ایجاد می‎کنند و باعث بیزاری از اسلام را فراهم می‎آورند.

آیت الله حسینی بوشهری افزودند: اگر روابط بین دو کشور در تبادل فرهنگی، عقاید و حضور دانشمندان علمی و حوزوی در مراکز علمی و پژوهشی بیشتر شود، قطعا بسیاری از مشکلاتی که در سطح بین الملل ایجاد می‎شود، برطرف خواهد شد.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور در ادامه ابراز داشتند: در حوزه علمیه 80 هزار مجتهد، عالم، روحانی و طلبه حضور دارند و نزدیک به 200 مرکز علمی و پژوهشی و انجمن‎های مختلف علمی به فعالیت در موضوعات مختلف مشغول می‎باشند.

Please publish modules in offcanvas position.