اسلام سرلوحه همه پیا‌م‌ها و سخنان امام (ره) بود93/03/16

http://bushehri.net/images/zaman0mohammadrezapoor/booshehri.jpgمدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه مکتب رهبری مکتب امام (ره) است، فرمودند: اگر کسی بخواهد امام (ره) و آرمان های ایشان را قبول داشته باشد باید پیرو راه رهبری باشد.

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته» مدیر حوزه های علمیه کشور در مراسم بزرگداشت قیام 15 خرداد که در مهدیه تهران برگزار شد با اشاره به اینکه پیام تمام کتب آسمانی و انبیاء الهی این است که جامعه بشری از ظلمات و تاریکی نجات یافته و به سمت نور هدایت شوند، بیان کردند: جهالت، کفر، ستمگری، گناه، فساد در جامعه و تفرقه، ظلمت است و انبیاء آمده اند که این ظلمات را به نور تبدیل کنند.

ایشان افزودند: اگر مجریان صالح در کنار کتاب قانون قرار گیرند هدایت جامعه تضمین شده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور ادامه دادند: به تعبیر پیامبر (ص) اگر عترت در کنار صالحین قرار نگیرد هدایت جامعه امکان پذیر نیست، اگر به سراغ عترت رفته و قرآن را رها کنیم که امروز عده ای آن را رها کرده اند، هدایت ممکن نیست.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه اگر در جامعه پیامبران و پیشوایان الهی آمدند و آن را از ظلمت و تاریکی نجات داده و به ساحل نور رساندند نباید جامعه این مسئله را فراموش کند. باید روزهای پیروزی را مرتب یادآوری کنیم. هر سال 15 خرداد سال 42 را یادآوری کرده و مثل امروز که 51 سال از آن گذشته است برای آن جشن پیروزی بگیریم.

ایشان افزودند: یادمان نرود آن وحدت، یکدلی و یکپارچگی و کنار هم بودن را. یادمان نرود احساس مسئولیت کردن را. نکند زمان بگذرد و جامعه فراموش کند که چگونه بوده و کجا بوده است.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با اشاره به اینکه نمی شود بدون توجه به گذشته زندگی کرد و بدون نگاه به آینده زندگی امروز را اداره نمود، ادامه دادند: انقلاب و قیام خستگی و هزینه دارد، خیال نکنیم به راحتی 15 خرداد تحقق پیدا کرد، خیال نکنیم دفاع مقدس به راحتی تمام شد، به گونه ای که ما یک وجب خاک به دشمن واگذار نکردیم و خیال نکنیم که در 22 بهمن به راحتی به پیروزی رسیدیم.

Please publish modules in offcanvas position.