اسلام، رسالت و امامت؛ 3 نعمت بزرگ معنوی خداوند93/07/22

http://www.bushehri.net/images/busshehri/zaman%201.jpegحضرت آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» عضو مجلس خبرگان رهبری در مراسم جشن عید غدیر در شیراز با بیان اینکه در میان نعمت‌های معنوی، 3 نمعت بزرگ را خداوند به دلیل اهمیت آنها از واژه منت استفاده کرده است، فرمودند: خداوند می‌خواهد بیان کند که من بر شما انسان‌ها منت می‌گذارم و این نعمت را در اختیار شما قرار می‌دهم.
ایشان خاطرنشان کردند: اساساً واژه منت در جایی به کار برده می‌شود که خداوند متعال نعمت سنگینی به بشر عنایت کرده و در اختیار او قرار داده است.
آیت‌الله حسینی‌بوشهری، اسلام، بعثت، ولایت و امامت را سه نعمت سنگین دانستند و فرمودند: این سه نعمت از نعمت‌های بی‌بدیل و از نعمات معنوی است و اصولاً نعمات معنوی دارای مراتب و درجات هستند.
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه خداوندی که نعمت اسلام را عطا کرد، منت گذاشته و نعمات رسالت و امامت را هم عطا می‎کند که این نعمات با وجود حضرت بقیة الله‌الاعظم در آخرالزمان ادامه پیدا می‌کند، بیان داشتند: فرشتگان الهی با تمام شرافت و عظمتی که دارند و در پیشگاه پروردگار عالم مقربند، تنها واسطه فیض الهی هستند اما به طور مستقیم نقش هدایتگری در رابطه با جامعه بشری ندارند.

Please publish modules in offcanvas position.