اشکالات فقهی برخی بانکها برطرف شود95/01/24

http://bushehri.net/images/zaman0mohammadrezapoor/11459_thumbzoom.jpgمدیر حوزه های علمیه کشور فرمودند: متاسفانه قصور در بعضی بانک ها وجود دارد و مشکلاتی از لحاظ قوانین در آنها ایجاد شده که باید سعی شود این قصور برطرف شود.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» در دیدار مدیر موسسه مالی اعتباری کوثر که در دفتر مدیر حوزه های علمیه در قم برگزار شد، ضمن تسلیت ایام شهادت امام هادی (ع) با بیان این که دشمنان اسلام بیشترین اهانت را به امام هادی(ع) دارند و درصدد تخریب چهره این امام همام هستند فرمودند: البته کارهای خوبی در مقابل این هجمه ها صورت گرفته، اما ذکر این نکته ضروری است که دلیل این هجمه دشمن به خاطر عظمت این امام بزرگوار و همچنین پدر آخرین منجی عالم بشریت است.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه خدا دو کلاس تربیتی قبل از ماه مبارک رمضان، یعنی رجب و شعبان برای انسان در نظر گرفته افزودند: امام هادی(ع) فرمودند: دنیا به منزله بازاری است، انسان هایی که صبح وارد دنیا و بازار می شوند دو دسته اند، دسته ای سود می برند و گروهی در پایان روز دچار خسران می شوند.

امام جمعه قم افزودند: واقعیت امر این است که  دنیا برای همه انسان ها اینگونه است این بعد دنیایی است؛ اما بعد معنوی هم اینگونه می باشد، بنابراین تاجر موفق کسی است که از دستورالعمل ها، قواعد و قوانین الهی و دینی بازار و کسب و کار آگاهی داشته باشد و بتواند از این رهگذر به سود کلان برسد و گرنه جز خسران چیزی دیگری نصیب او نخواهد شد.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشتند: راه رسیدن به سود معنوی نیز اطاعت از قوانین الهی و حرکت در مسیر حق و حقیقت است و آنهایی که در این مسیر حرکت کرده اند حقیقتا به کمال در دو بعد بازاری و معنوی رسیده اند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه بعضی از افراد قوانین الهی و دینی را رعایت نمی کنند فرمودند: متاسفانه قصور در بعضی بانک ها وجود دارد و مشکلاتی در برخی از بانک ها از لحاظ قوانین ایجاد شده  که باید سعی شود این قصورات برطرف شود.

آیت الله حسینی بوشهری فرمودند: موسسه ای که متبرک به نام اهل بیت(ع)  باشد الزاماتی را باید رعایت کند افزودند: گزارش های خوبی از موسسه کوثر به ما رسیده که جای بسیار خوشحالی دارد که از جمله آن راه اندازی صنایع کوچک و راه اندازی صنایعی موشکی است.

Please publish modules in offcanvas position.