اعضای جدید شورای عالی حوزه‌های علمیه سراسر کشور انتخاب شدند95/02/26

http://bushehri.net/images/zaman2/100000000/34/banner_03.jpgیک عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین از انتخاب هفت عضو جدید شورای عالی حوزه های علمیه سراسر کشور خبر داد.

این عضو هیات رئیسه جامعه مدرسین با اشاره به پایان دوره ششم شورای عالی حوزه علمیه گفت: با توجه به اتمام دور ششم شورای عالی حوزه، از مدتی پیش فرآیند انتخاب اعضای دور هفتم در جامعه مدرسین آغاز و کمیسیونی انتخاب شد که اعضای این کمیسیون طبق روال گذشته با مراجع عظام تقلید گفت‌وگوهایی داشتند.

وی افزود: پس از دریافت نظر مراجع عظام تقلید و مشورت های مختلف در جلسه ای اعضای دور هفتم شورای عالی حوزه علمیه قم انتخاب شدند.

وی ادامه داد: حضرات آیات رضا استادی، مرتضی مقتدایی، سیدهاشم حسینی بوشهری، سیداحمد خاتمی، جواد مروی، سیدمحمد غروی و علیرضا اعرافی اعضای دور هفتم شورای عالی حوزه هستند.

شورای عالی حوزه‌های علمیه متشکل از شماری از مدرّسان و بزرگان است که سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی کلان در بخش‌های مختلف آموزشی، اخلاقی، تبلیغی و اجتماعی حوزه علمیه قم و سایر حوزه‌های وابسته به آن را بر عهده دارد. نامزدهای عضویت در این شورا از سوی جامعه مدرسین به رهبر انقلاب و مراجع تقلید معرفی می‌شوند و پس از تأیید، به عضویت شورا در می‌آیند.

Please publish modules in offcanvas position.