ايجاد انجمن خيرين كتابخانه ساز كار بسيار پسنديده اي است92/09/27

http://www.bushehri.net/images/zamanmmm/18.jpg دبيركل كتابخانه هاي عمومي كشور با حضور در مركز مديريت حوزه هاي علميه، با حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري مدير حوزه هاي علميه سراسر كشور ديدار و گفتگو كرد.

واعظي با اشاره به ناكافي بودن بودجه مصوب براي اين نهاد به تاسيس انجمني خيرين كتابخانه ساز خاطرنشان كرد: با حمايت هاي خيريني كه دغدغه هاي فرهنگي دارند تاكنون توانسته ايم در زمينه ساخت كتابخانه هاي خيرساز گام هاي بسيار مثبتي برداريم.

حضرت آيت‌الله سيد هاشم حسيني بوشهري نيز در اين ديدار با اشاره به روايتي از امام حسن(ع) درباره ضرورت و اهميت پرداختن به كتابت تصريح كرد: كتاب با روح انسان سر و كار دارد و افراد مومن حوزوي و دانشگاهي در پرتو كتاب رشد يافته و مترقي مي شوند.

ایشان جمهوري اسلامي ايران را مهد علم و فرهنگ در جهان دانستند و تاكيد كردند: مردم جهان، ما را از علم و فرهنگ اصيلمان مي‏شناسند و اين مايه افتخار اين كشور محسوب مي شود

آيت الله حسینی بوشهري در ادامه كتاب را ميراث گذشتگان اين مرز و بوم برشمردند وفرمودند: كتاب ميراث ماندگار گذشتگان است و جامعه اي كه ميراث گذشتگان را پاس بدارد سربلند است و از خطر مهجوريت و فراموشي نجات دهد.

ایشان ضمن اشاره به نقش تأثيرگذار حوزه‌هاي علميه در گسترش فرهنگ مشاركت در امور خيريه كتاب اظهار داشتند: ايجاد انجمن خيرين، كاري بسيار پسنديده اي است و مردم به خاطر فطرت پاك خود در تمام فعاليت‌هاي خيريه شركت مي كنند.

استاد سطوح عالي حوزه هاي علميه در پايان گزينش كتاب را امري مهم و حساس دانستند و تصريح كردند: افراد كتاب خوان ذهن خود را در اختيار كتاب قرار مي دهند و كتاب در جايگاهي است كه مي تواند نقش بسيار مهمي را در ايجاد تفكر افراد داشته باشد.

Please publish modules in offcanvas position.