اگر الفبای شرایط کشور را بدانند ابزارآلات جنگی را غیر ضروری نمی‌نامند95/06/26

http://www.bushehri.net/images/20/1/454214/5858/139506260259347918669494.jpgآیت الله حسینی بوشهری عضو مجلس خبرگان رهبری فرمودند: در این شرایط و با وجود هجمه‌های سنگین دشمن برخی مسئولین وجود ابزارهای جنگی برای کشور را غیر ضروری می‌دانند و اگر کسی الفبای شرایط کشور را بداند چنین اظهار نظری نمی‌کند.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» شامگاه پنجشنبه در یادواره شهدای راوند و خزاق کاشان ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا مخصوصا شهدای این محدوده و با طرح سه سوال اظهار داشتند: در پاسخ به سوال افرادی مبنی بر دلیل برگزاری یادواره‌های شهدا باید گفت به ما یاد داده‌اند که در مسیر خدا و رسول او قدم برداریم. بنابراین ما همان کار رسول خدا (ص) در مورد شهدا را انجام می‌دهیم که امروزه به نام یادواره مشهور شده‌ است و آیات زیادی در باب تکریم شهدا در قرآن کریم وجود دارد.

طبق فرمایش رسول اکرم (ص) بالاتر از هر کار خوبی، یک کار خوب وجود دارد اما زمانی که جان خود را در راه خدا نثار کنیم بالاترین کار خوب محسوب می‌شود و بالاتر از آن وجود ندارد. بنابراین هدف از برگزاری یادواره های شهدا، احیای فرهنگ شهادت است.

عضو مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به وجود فضای ناامنی که توسط دشمن ایجاد شده‌ است خاطرنشان کردند: بسیاری از حاضرین در مجلس، جوانانی هستند که حال و هوای زمان دفاع مقدس و سختی‌های آن را درک نکرده‌اند و این جوانان نیاز به محیطی امن و دور از خطر هستند و بهترین محیط و مکان یادواره‌های شهدا است بگونه‎ای که با وجود بیان اخلاص، پاکی شهدا و همچنین خاطرات دفاع مقدس، بالاترین کلاس تربیتی برای نسل جوان ما محسوب می‌شود. زیرا هرآنچه شهیدان بر زبان جاری کردند به آن عمل کردند.

از دیگر دلایل برگزاری یادواره‌های شهدا آن است که هنوز دشمن ما را تهدید می‌کند و از وجود گزینه‌های روی میز خصوصا گزینه نظامی سخن به میان می‌آورد. همچنین ایران عزیز را از هر لحاظ تحریم می‌کنند.

آیت الله حسینی بوشهری ضمن اشاره به سخنان برخی مسئولین کشوری تصریح کردند: در این شرایط و با وجود هجمه‌های سنگین دشمن، برخی مسئولین نظام وجود ابزارهای جنگی برای کشور را غیر ضروری می دانند که این جای بسی تعحب است. اگر کسی الفبای شرایط کشور را بداند چنین اظهار نظری نمی‌کند. این در حالی است که اگر دشمن یک روز بداند امکانات دفاعی در اختیار نداریم، این کشور را اشغال و بمب‌باران می‌کند.

اگر ما توان نظامی خود را تقویت می‌کنیم به دلیل وجود دشمن همیشه بیدار است و اندکی غفلت باعث پشیمانی ما خواهد شد. وجود چنین یادواره‌هایی حامل این پیام به دشمن است که همه افراد جامعه حتی افرادی که دفاع مقدس را درک نکرده‌اند در مقابل دشمن آماده‌اند.

ایشان ضمن اشاره به وجود مباحثی چون اسلام هراسی و ایران هراسی افزودند: دنیا را از اسلام و ایران و شیعه می‎ترسانند. بنابراین باید همیشه آماده بود تا توطئه‌های دشمن را علیه اسلام و ایران خنثی کنیم.

دلیل بعدی برگزاری چنین مراسماتی دور شدن از غفلت است. متاسفانه شرایط و حوادثی که اتفاق افتاده است را فراموش می‌کنیم و ذکر فضائل و خصوصیات شهدا ما را از غفلت دور می‌کند. اگر ما با شهدا پیمان نبندیم و راه آن‌ها را ادامه ندهیم به اجرایی شدن نقشه‌های دشمن علیه نظام و انقلاب سرعت بخشیده‌ایم.

دشمن در بحث تخریب فرهنگی فعالیت‌های متعددی انجام می‌دهد و به هیچ‌کس رحم نمی‌کند. به همین دلیل آمار طلاق در ایران رو به افزایش است و پیوند خانواده‌ها از هم گسسته شده‌است اما با شرکت در چنین جلساتی به وظیفه خود نسبت به انقلاب و رهبری آگاه می‌شویم.

ایشان در پاسخ به دلیل تکریم شهدا تصریح کردند: شهدا دارای ویژگی‌های بارز و متمایزی بودند. اولین ویژگی آن‌ها مقدم دانستن دفاع از دین و انقلاب بر همه چیز بود و از دین اسلام حتی با از دست دادن جان خود دفاع کردند.

امام جمعه قم ضمن اشاره به سخنان حضرت علی (ع) و آیاتی از قرآن کریم فرمودند: شهدا از همه تعلقات حتی از عزیزترین افراد خود دل کندند و در راه دفاع از اسلام قدم برداشتند. به همین جهت شهدای ما با ذکر اهمیت دفاع از اسلام دست والدین خود را بوسیدند و به جبهه‌های حق علیه باطل شتافتند.

شهدای ما اهل تکلیف و وظیفه شناس بودند، امروز این صفوف نماز جمعه نیازمند حضور ما است و باید این حضور را جدی بگیریم، همچنین خواسته مردم این منطقه به وجود حوزه علمیه نشان‌دهنده وظیفه شناسی شما است. زیرا وجود حوزه علمیه، آن منطقه را به نور اخلاق و دین روشن می‌سازد.

طبق آیات قرآن جایگاه واقعی شهدا بهشت برین است و در کنار سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) خواهند بود.

Please publish modules in offcanvas position.