اگر باب خیری به‌روی کسی گشوده شد، از این فرصت پیش‌آمده باید حداکثر استفاده را بکند93/05/22

http://www.bushehri.net/images/302.jpgحضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته» با اشاره به فرصت‌ها و تهدیدها فرمودند: اگر باب خیری به‌روی کسی گشوده شد، از این فرصت پیش‌آمده باید حداکثر استفاده را بکند زیرا ممکن است روزی این باب خیر به روی انسان بسته شود.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری تاکید کردند: تا باب گشوده است، تا درب باز است و تا فرصت موجود است باید حداکثر استفاده از این ظرفیت پیش آمده را برد و گرنه انسان یک‌دفعه مواجه می شود با فضا و شرایطی که آن فرصت‌های طلایی ازدست رفته و جز آه و افسوس نتیجه دیگری نخواهد داشت.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه چند فرصت در دست ماست، از این فرصت‌ها می‌توانیم حداکثر استفاده را کنیم، ادامه‎ ‌دادند: اصل اسلام عزیز ما یک فرصت طلایی است اسلام با همه ظرفیت‌ها و قابلیت‌ها نحوه معاشرت، سبک زندگی اسلامی، نحوه تعاطف، تعامل و همدلی ها. دین اسلام ظرفیت عظیمی را در پرتو آموزه‌هایش دارد که یک فرصت طلایی است، ما در پرتو این فرصت طلایی هم می‌توانیم دنیا و آخرت را داشته باشیم و هم برای آخرتمان سرمایه‌گذاری کنیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه آنچه در کلمات نورانی قرآن و اهل بیت (ع) است تنها مسئله آخرت‌گرایی نیست، افزودند: بر خلاف عده‌ای روشنفکر که می‌گفتند سفارش‌های اسلام و روحانیت به درد آخرت مردم می‌خورد و کاری به کار دنیای مردم ندارد و با نوشتن کتاب از این تز دفاع کرده‌اند که آموزه‌های دینی و سفارشات پیامبر و اهل بیت می‌تواند زمینه‌های آخرت مردم را فراهم کند.

ایشان اذعان داشتند: بعضی می‌گویند اسلام برای دنیای مردم هیچ‌گونه پیام و سفارشی ندارد، این خیلی حرف عجیبی است در صورتی که تامین دنیای مردم قبل از تامین آخرت مردم بوده و اساسا رابطه تنگاتنگی با هم دارند.

Please publish modules in offcanvas position.