اگر دنیا هدف انسان باشد عمر او تباه خواهد شد93/08/24

http://hosseiniboshehri.ir/images/namazjome/IMAGE635092476390468750.jpgحضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» ظهر دیروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم با اشاره به اینکه انسان‌های خداگریز از اوج عزت سقوط خواهند کرد، اظهار کردند: تقویت تقوا و ایمان راهکاری برای رسیدن به رستگاری است.

ایشان با اشاره به گناهانی که انسان را از سعادت دور می‌کند،‌ اضافه کردند: اگر دنیا هدف انسان باشد عمر او تباه خواهد شد اما اگر دنیا وسیله‌ای برای انسان باشد او را به رشد و تعالی هدایت خواهد کرد.

امام جمعه قم با بیان اینکه در آیات قرآن کریم اشاره‌‌های بسیاری به استفاده مطلوب از زندگی دنیوی شده است‌، بیان کردند: متاع دنیا در برابر متاع آخرت هیچ نیست.

ایشان قدرت‌طلبی را عاملی برای از بین بردن آرامش بشریت دانستند و ادامه داد: تجاوز‌ها و بسیاری از ناهنجاری‌های که امروزه دیده می‌شود نشان می‌دهد هنوز درون بشریت پالایش نشده است.

آیت‌الله حسینی‌بوشهری با تأکید بر رعایت تشویق و تنبیه در جامعه اسلامی مطرح کردند: افرادی که کارهای بایسته انجام می‌دهند تشویق نمی‌شوند و افرادی که کارهای اشتباه انجام می‌دهند تنبیه نمی‌شوند و این امر سبب شده جامعه اسلامی رنگ دینی لازم را به خود نگیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور با بیان اینکه تضمین دشمن در مذاکرات برای مسئله تعلیق است نه مسئله برداشتن تحریم‌ها عنوان کردند: دشمن می‌خواهد از نمایندگان ایران امتیاز دریافت کند و با دادن امتیاز نسیه‌ای غیرقابل تحقق، ایران را در صف انتظار نگه دارد که این امر مورد تأیید مردم نخواهد بود.

Please publish modules in offcanvas position.