اگر غدیر نبود مبعث هم نبود 93/07/11

http://www.bushehri.net/images/boshehri_l93227_211898.jpgمدیر حوزه‎های علمیه کشور فرمودند: غدیر به وجود آمد، تا امت اسلام پس از پیامبر ختمی مرتبت، به شکل مسنجم خود ادامه حیات دهد و و امت دچار تشدد نگردد. 

حضرت آیت‌ الله سید هاشم حسینی‌ بوشهری «دامت برکاته» در دیدار اعضای ستاد بازسازی واقعه غدیرخم اظهارداشتند: واقعه غدیر، نقطه عطف و مرکز ثقل تمام رویدادها و وقایع اسلام است؛ چرا که اگر غدیر نبود، مبعثی وجود نداشت و اگر غدیری نادیده گرفته نمی‎شد، عاشورایی رخ نمی‎داد.

عضو خبرگان رهبری افزودند: غدیر به وجود آمد، تا امت اسلام پس از پیامبر ختمی مرتبت، به شکل مسنجم خود ادامه حیات دهد و و امت دچار تشدد نگردد.

آیت الله حسینی بوشهری زنده نگه داشتن واقعه غدیر را حرکتی ارزشمند توصیف  کردند و فرمودند: همه روزها و شب‎ها، ایام الله است، ولی در یک روز مبعث رخ می‎دهد و ممتاز می‎شود و یک روز غدیر و عاشورا شکل می‎گیرند و تا قیامت عزیز می‎مانند.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم بیان داشتند: برپایی جریان واقعه غدیر در شهرهای مختلف و استقبال باشکوه مردم از این رویداد، نشان از اهمیت و جایگاه رفیع این حرکت خود جوش مردمی دارد که باید هر سال بر معنویت و آگاهی بخشی آن افزوده گردد.

مدیر حوزه‎های علمیه کشور تصریح کردند: آنچه به نظر من مهم است که یادآوری شود و شما به عنوان خادمین این حرکت مردمی می‎بایست به آن عمل کنید آن است که: از هر حدیث و روایت ضعیفی در برنامه‎های خود استفاده نکنید و سعی کنید مطالب بر اساس روایات متقّن و معروف نقل شود.

Please publish modules in offcanvas position.