ایران تا رسیدن به نهادینه شدن فرهنگ وقف راه بسیاری دارد94/09/19

http://bushehri.net/images/busshehri/zaman%2019.jpegحضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» با اشاره به اینکه کشور ما تا رسیدن به نهادینه شدن این فرهنگ راه بسیاری دارد، فرمودند: پس از فراز و نشیب‌هایی که در تاریخ وقف در ایران شاهد بودیم از بسیاری از افراد جامعه سلب اعتماد شد و ما باید با جلب اعتماد و مدیریت صحیح موقوفات بتوانیم مروج این فرهنگ با ارزش در جامعه باشیم.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری پیش از ظهر چهارشنبه در همایش وقف و رسانه اظهار داشتند: موقوفات باقیمانده از پیامبر(ص) و اهل بیت(ع)، خود بیان‌گر اهمیت و جایگاه ویژه در دین اسلام دارد.

ایشان با اشاره به اینکه عمر انسان کوتاه است و مال و اموال تا ابد برای انسان نمی‌ماند، افزودند: وقف باعث آن میشود که وقف کننده حتی پس از فوتش، از ثواب موقوفات بهره‌مند شود.

نماینده مردم بوشهر در خبرگان رهبری عنوان کردند: در برخی جوامع اسلامی شاهد آن هستیم که برخی وزارت‌خانه‌ها و ادارات توسط وقف اداره می شود که این بیانگر نهادینه شدن فرهنگ وقف در آن جوامع است.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به اینکه کشور ما تا رسیدن به نهادینه شدن این فرهنگ راه بسیاری دارد، فرمودند: پس از فراز و نشیب‌هایی که در تاریخ وقف در ایران شاهد بودیم از بسیاری افراد جامعه سلب اعتماد شد و ما باید با جلب اعتماد و مدیریت صحیح موقوفات بتوانیم مروّج این فرهنگ با ارزش در جامعه باشیم.

ایشان با بیان اینکه هر روحانی و مبلّغ یک رسانه است، بیان کردند: مردم ما دارای فطرتی پاک و نیکوکار هستند لذا آشنایی آنها با وقف می‌تواند موجب افزایش وقف‌های جدید در کشور شود.

نماینده مردم بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کارکردهای وقف در جامعه عنوان کردند: وقف می‌تواند در رشد و توسعه کشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی نقش مهمی را ایفا کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه تجلیل، یکی از راه‌های تشویق افراد به وقف‌های جدید است، فرمودند: این برنامه ها می‌تواند تاثیر خوبی در ترویج فرهنگ وقف در جامعه باشد.

Please publish modules in offcanvas position.