ایرانی حاضر به کرنش دربرابر دشمن نیست92/07/26

http://www.bushehri.net/images/namazjome/IMAGE635092476359531250.jpgامام جمعه قم، گفت: هیچ زمان هیچ فردی در ایران اسلامی حاضر نیست در برابر دشمنان کرنش کند که نرمش قهرمانانه به چیز دیگری تبدیل شود.
 
حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری خطیب نماز جمعه قم و مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور  در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد در سخنانی با اشاره به برگزاری مراسم معنوی دعای روز عرفه و همچنین نماز عید قربان اظهار داشتند: حضور گسترده مردم به خصوص جوانان در مناسبت‌های مذهبی نشاندهنده آن است که جامعه ما جامعه‌ای دین دار است.
 
ایشان بیان داشتند: برخی از ریزش‌ها در گوشه و کنار وجود دارد اما رویش‌های فراوانی هم به چشم می‌خورد و حضور محسوس نسل جوان در مراسم‌های مذهبی نشان از دینداری جوانان ما دارد.
 
معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، در ادامه با اشاره به در پیش بودن هفته تربیت بدنی اظهار داشتند: از روزی که زندگی شهرنشینی به صورت امروزی درآمد که تحرک جامعه را کم کرد انواع بیماری‌ها در جامعه پدید آمد در صورتی که اسلام در هزار و ۴۰۰ سال قبل بر انجام ورزش تأکید داشته است.
 
ایشان با بیان اینکه ورزشی که امروز در جامعه مطرح است کمتر هدف سلامت و تندرستی را به دنبال دارد، افزود: برخی از افراد برای رسیدن به قهرمانی ورزش می‌کنند تا بتوانند در عرصه‌های بین المللی به جایگاه‌های برتری دست یابند که از این ورزشکاران تقاضا داریم به دلیل آنکه، الگوی سایر جوانان در جامعه به شمار می‌روند در عرصه‌های دینی و اسلامی نیز به قله‌های قهرمانی دست یابند.
 
 
امام جمعه قم، تاکید کردند: ما در مذاکرات به دنبال رفع کامل همه تحریم‌ها یکجانبه و چندجانبه هستیم و معتقدیم که حق غنی سازی در داخل کشور باید به رسمیت شناخته شود و در این راستا برای شفافیت و رفع نگرانی‌های دنیا تلاش خواهیم کرد تا دیگر جای نگرانی برای ان‌ها وجود نداشته باشد.
 
ایشان ادامه دادند: ما به دنبال رفع تحریم‌های شورای امنیت هستیم که نابجا و بدون حق و ظالمانه بر ایران تحریم شده که در دور جدید مذاکرات نمایندگان ایران حاضر شدند و ما نیز به صورت خوشبینانه و محطاطانه قضایا را دنبال می‌کنیم.
 
ایشان با بیان اینکه بعد از پایان دور جدید مذاکرات، طرفین ابراز رضایت داشتند هر چند که اختلافات هنوز فراوان است افزودند: رهبر فرزانه انقلاب دست مسئولان و دیپلمات‌های کشور را برای استفاده از روش‌ها و تاکتیک‌های جدید باز گذاشته است و به نرمش قهرمانانه اشاره کردند.
 
 
مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور، فرمودند: هیچ زمان هیچ فردی در ایران اسلامی حاضر نیست در برابر دشمنان کرنش کند که نرمش قهرمانانه به چیز دیگری تبدیل شود.

Please publish modules in offcanvas position.