ایمان و عمل صالح منشأ اصلی تأثیرگذاری روحانیت است11/09/08

http://bushehri.net/images/busshehri/zaman%206.jpegمدیر حوزه‎های علمیه کشور با بیان اینکه سازمان و تشکیلات روحانیت در صورتی به نتیجه می‌رسد که دارای چارچوب برنامه‌ریزی‌شده‌ای باشد، فرمودند: روحانیون خود به تنهایی در جامعه تأثیرگذار هستند، ولی اگر خرد جمعی در کار باشد، تأثیرگذاری بیشتر خواهد بود.

حضرت آیت الله سید هاشم  حسینی بوشهری «دامت برکاته» عصر دیروز در دیدار نمایندگان طلاب خراسانی در مجمع نمایندگان طلاب و فضلای حوزه علمیه قم، با تسلیت ایام حزن ماه صفر اظهار کردند: تشکیل دبیرخانه مجمع نمایندگان طلاب نشان می‌دهد که انسجام خوبی در بین نمایندگان مجمع وجود دارد و مجمع با عزمی جدی و اهدافی مشخص به راه خود ادامه می‌دهد.

ایشان با اشاره به اینکه سازمان و تشکیلات روحانیت در صورتی به نتیجه می‌رسد که دارای چارچوب برنامه‌ریزی‌شده‌ای باشد، بیان داشتند: روحانیون خود به تنهایی در جامعه تأثیرگذار هستند، ولی اگر خرد جمعی در کار باشد تأثیرگذاری بیشتر خواهد بود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بیان کردند: روحانیون ظرفیت بسیار بالایی دارند و تاریخ نشان داده است که یک فاضل و روحانی نقش بسیار تأثیرگذاری در عرصه‌های مختلف دارد.

ایشان با بیان اینکه داشتن ایمان و عمل صالح منشأ اصلی تأثیرگذاری روحانیون است، تصریح کردند: محبوبیت عالمان دینی به این دو ویژگی برمی‎گردد و قبل از هر چیز خصلت‌های طلبگی است که تأثیرگذار است.

آیت الله حسینی بوشهری افزودند: برای رسیدن به اهداف، سرمایه‌گذاری فردی لازم است و باید بیندیشیم که چگونه باید عمل کنیم که در جامعه تأثیرگذار باشیم.

ایشان با اشاره به اینکه نمایندگی طلاب خود ظرفیتی را برای فرد ایجاد می‌کند، فرمودند: همین که عده‌ای به شخصی رأی می‌دهند، نشان می‌دهد که شاخصه‌هایی دارد که به او رأی می‌دهند.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه شخصیت افراد با این نمایندگی مضاعف می‌شود، مطرح کردند: نمایندگان طلاب باید با افراد مختلف، نماینده شهر، امام جمعه و استاندار ارتباط برقرار کند و خود به خود این نمایندگی زمینه حضور او را در جامعه فراهم می‌کند.

ایشان با بیان این که متأسفانه مجمع نمایندگان با همه کارکردهای خوبی که داشته است بین آنچه که باید باشد و بین آنچه که هست، تفاوت زیادی وجود دارد اظهار داشتند: نمایندگان باید وقت کافی را برای انجام وظیفه خود بگذارند.

آیت الله حسینی بوشهری عنوان کردند: ما سعی کرده‌ایم که ارتباط نزدیکی بین مدیریت حوزه و مجمع نمایندگان طلاب و فضلاء باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بیان کردند: مقرر شده است که طرح‌هایی که نیاز به کارشناسی دارد به کمیسیون‌های مجمع نمایندگان طلاب برای بحث کارشناسی و استفاده از نظرات کارشناسی فرستاده شود.

ایشان ابراز داشتند: طلبه‌ها گاهی مطالب و پیشنهادهایی را مطرح می‌کنند که جرقه‌ای در ذهن مدیران می‎زند و این پیشنهاد تبدیل به طرح می‌شود، نمایندگان باید سعی کنند که این پیشنهادها را پیگیری کرده و در اختیار مدیریت قرار دهند و مطمئناً این پیشنهادها به ما کمک می‌کند و صمیمانه از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه برای افزایش ارتباط بین حوزه قم و خراسان اقدامات بسیار خوبی صورت گرفته است ادامه دادند: ما معتقدیم که حوزه‌های علمیه سراسر کشور موفقیتشان در هم افزایی و همگرایی است و هرچه تلاش‌ها بیشتر و منسجم‎تر باشد در بعد تبلیغی و فرهنگی موفق‎تر خواهیم بود.

Please publish modules in offcanvas position.