این عالمان هستند که نزد خداوند حساب باز می کنند93/02/31

http://www.bushehri.net/images/busshehri/zaman%2016.jpegحضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» ظهر چهارشنبه در همایش گرامیداشت پنجاهمین سالگرد ارتحال حضرت آیت الله العظمی حاج آقا روح الله کمالوند(ره) اظهار داشتند: آیت الله کمالوند انسانی خدوم و برخوردار از ویژگیهای شاخص اخلاقی بود.

ایشان با طرح این سوال که اینگونه همایش ها را چرا برگزار می کنیم، عنوان کردند: زمانیکه خداوند متعال عالمان را تجلیل می کند و پیامبر نیز در مقام تکریم عالمان برمی آید و آنها را به عنوان سرمشقهای جامعه معرفی می کند این موضوع وظیفه و مسئولیت ما را سنگین می کند.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان اینکه در قرآن بیش از 80 بار در مورد تجلیل از علما سخن به میان آمده است، افزودند: علما مقام شفاعت دارند و اگر مومنی یکساعت کنار عالمی بنشیند و نگاه آن عالم او را به یاد معاد بیندازد بهشت رفتن عالم قطعی است.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه هنوز آیت الله کمالوند ها متولد نشده بودند که خداوند و پیامبر از آنها تجلیل کردند، ادامه دادند: علما سد استواری هستند که مقابل دشمنان می ایستند. مرزبانانی هستند که سینه سپر می کنند، شکنجه می شوند و به زندان می روند تا نام خدا و دین باقی بماند.

مدیر حوزه های علمیه کشور با بیان اینکه ویژگی عالمان به خصوص آیت الله کمالوند خدا ترسی، خشیت و توبه همراه با تعظیم مقام خداوند متعال است، یادآور شدند: این عالمان هستند که نزد خداوند حساب باز می‎کنند.

آیت الله حسینی بوشهری ادامه دادند: آنچه که امروز و به خصوص در زمان غیبت کبری داریم از عالمان دین است. اگر عالمان در بین مردم نبودند مساجد ما نیز رونق نداشت، حیات معنوی ما در سایه عالمان دین است، آنها حیات معنوی ما را حفظ کرده اند وگرنه ما موجوداتی مادی بودیم.

Please publish modules in offcanvas position.