با تمام توان از رشته های تخصصی حمایت می کنیم95/03/10

http://bushehri.net/images/0000/9/IMG19333849.jpgمدیر حوزه های علمیه کشور فرمودند: در حال حاضر ۴۴ مرکز تخصصی در قم و در سایر استانها داریم و نزدیک ۴ هزار طلبه در مراکز تخصصی مشغول تحصیل‎اند، اما نباید به این وضع موجود بسنده کرد و باید تلاش بیشتر برای از بین بردن کاستی ها و نیازها در جامعه انجام داد.

حضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» عصر دیروز در سومین اجلاسیه اساتید مراکز تخصصی حوزه های علمیه با اشاره به نیازهای جامعه و وظایف حوزه فرمودند: حضرت علی(ع) فرمودند، نباید به وضع موجود بسنده کرد و باید برای آینده بهتر تلاش نمود، وضع دنیا حقیقتا تغییر کرده و همین طور باید وضع حوزه براساس نیازها تغییرکند.

عضو خبرگان رهبری افزودند: برنامه ریزی در حوزه نقش بسیار کلیدی دارد، اساتید نقش کلیدی در اهداف حوزه می توانند داشته باشند. در حوزه اساتید جوان و خوبی هستند، باید فکر ارائه دهند و طلاب نخبه را شناسایی کنند.

آیت الله حسینی بوشهری خاطر نشان ساختند: نقش اساتید در تحول حوزه بسیار زیاد است. استاد با طلبه سر و کار دارد، طلاب نخبه و قوی را می شناسند می توانند این ها را شناسایی و معرفی کنند.

ایشان با بیان اینکه اساتید در تربیت طلاب متخلق و ملا می توانند تاثیرگزار باشند افزودند: در حال حاضر 44 مرکز تخصصی در قم و در سایر استانها داریم و نباید به این وضع موجود بسنده کرد و باید تلاش بیشتری برای از بین بردن کاستی  ها و نیازها در جامعه انجام داد.

مدیر حوزه های علمیه کشور بیان داشتند: نزدیک 4 هزار طلبه در مراکز تخصصی مشغول تحصیل اند. این ها ظرفیت حوزه است و حوزه در حال تلاش است و از این میان در سطح دو  7 رشته تخصصی، سطح سه 27 رشته و سطح چهار 26 رشته تخصصی فعال است.

امام جمعه قم با بیان اینکه در پایان سال تحصیلی 94 در مراکز تخصصی 65 نفر در سطح دو، 1918 نفر در سطح سه و 149 نفر در سطح 4 تحصیل کرده اند، مهمترین رسالت اساتید حوزه را تقویت انگیزه طلاب، تقویت باورهای اعتقادی برای حضور در همه صحنه ها و تقویت ارتباط معنوی طلاب عنوان کردند.

عضو خبرگان رهبری بیان داشتند: باید طلابی تربیت کرد که مرزبان دین باشند و با وجود این فضای مجازی که همه چیز را تحت شعاع قرار داده، حقیقتا باید کار کرد تا  حوزه بتواند پاسخ گوی تهدید ونیازها باشد.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار داشتند: باید رشته های تخصصی تولید علم داشته باشند و در حال حاضر بستر ها فراهم و باید این کار صورت گیرد و حوزه و مسئولین حوزه هم با تمام وجود حمایت خواهند کرد.

Please publish modules in offcanvas position.