با حکم آیت الله حسینی بوشهری رئیس شوراهای استانی حوزه‎های یزد و اردبیل انتخاب شدند93/09/19

http://bushehri.net/images/busshehri/zaman-mohammadrezapoor%2017.jpgحضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته»، مدیر حوزه‎های علمیه کشور در احکام جداگانه‎ای، آیت الله محمدرضا ناصری و حجت الاسلام والمسلمین سید حسن عاملی (نمایندگان ولی فقیه در استان‎های یزد و اردبیل)، را به مدت سه سال، به عنوان روسای شوراهای استانی حوزه در این دو استان منصوب کردند.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم همچنین در حکم دیگری، حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسینی مبارکه را نیز به مدت سه سال، به عضویت شورای حوزه علمیه استان یزد درآوردند.

آیت الله حسینی بوشهری در این احکام ابراز امیدواری کرده‎اند که شوراهای استانی حوزه براساس مقررات و شرح وظایف ابلاغی، در جهت اهداف سلف صالح و مصالح عالیه حوزه، نسبت به رشد و گسترش فرهنگ غنی تشیع اقدام و زمینه رضایت حضرت ولی‌ عصر‌(عج) را فراهم نمایند.

برپایه این گزارش، نظارت بر عملکرد مدیریت حوزه استان، بررسی و تصویب پیشنهادات مدیر حوزه استان در خصوص خط مشی‌های داخلی براساس ویژگی‌ها و ضرورت‌های استانی در چارچوب مصوبات شورای عالی حوزه‌های علمیه و نیز سیاستگذاری نحوه و میزان ارتباط حوزه با نهادهای حکومتی استان، بخشی از وظایف و مأموریت‎های رؤسا و اعضای شوراهای استانی حوزه می‎باشد.

تلاش برای جلب مشارکت‌ها در امور حوزه‌های علمیه استان و مراکز حوزوی در چارچوب سیاست‌های کلان و مصوبات شورای عالی حوزه‌ و تأیید معاونان پیشنهادی مدیر حوزه علمیه استان به منظور ارجاع به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برای تأیید نهایی، بخش دیگری از وظایف این شوراها محسوب می‌شود.

Please publish modules in offcanvas position.