با شهدا عهد ببندیم که راه امام و رهبری را ادامه دهیم

http://h-bushehri.ir/images/zaman/41.jpgآیت‌الله حسینی بوشهری گفت: امروز رسالت ما جاماندگان از قافله شهیدان و الامقام این است که با ارواح طیبه شهدا میثاق ببندیم که ارزش‌های دین را حفظ و راه امام و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی را کماکان ادامه دهیم.
خبرگزاری فارس: آیت‌الله حسینی بوشهری: با شهدا عهد ببندیم که راه امام و رهبری را ادامه دهیم   

 نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری ظهر امروز در پیامی به یادواره شهدای روستای آّکش شهرستان دیر که توسط امام جمعه موقت بردخون قرائت شد آورده است: برگزاری چنین یادواره‌هایی اعلام همراهی و پیروی از راه شهیدانی است که بی‌ادعا قدم در میدان مبارزه و جهاد گذاشته و با نثار خون خود به حیات طیبه الهی راه یافته و عندربهم یرزقونند.

شکی نیست که شهیدان پر افتخار ما در قیام خونین خویش اندیشه سیدالشهداء حضرت ابی عبدالله الحسین(ع) را دنبال کردند و امروز رسالت ما جاماندگان از قافله شهیدان والامقام این است که با ارواح طیبه شهدا میثاق ببندیم که ارزش‌های دین را حفظ و راه امام و رهبری نظام مقدس جمهوری اسلامی را کماکان ادامه دهیم و در مقابل مشکلات، تحریم‌ها و زورگویی‌های دشمنان ایستادگی کنیم که این همان خواسته بحق شهداء عزیزمان است.

همه وظیفه داریم راه شهدا در پشتیبانی از ولایت فقیه را ادامه دهیم

امام جمعه کاکی نیز در سخنانی گفت: آنان که به فیض شهادت رسیدند تکلیف خود را اداء کردند پس ما هم وظیفه داریم پشتیبان ولایت فقیه و ادامه دهنده راه شهیدان باشیم و با همه سختی‌ها و فشارها و مشکلات از دستاوردهای انقلاب و نظام پاسداری کنیم.

حجت الاسلام محمد محمدی افزود: رزمندگان اسلام با الگوپذیری از عاشورا و کربلا پا به میدان‌های رزم نهادند و جان خود را مانند اصحاب امام حسین(ع) فدا کردند و خانواده‌های معظم آنان با روی باز شهادت فرزندان خود را پذیرفتند و زینب وار ادامه دهنده راه شهیدان شدند.

وی اضافه کرد: امروز ناتو و هجمه فرهنگی گسترده دشمن نظام ما را هدف گرفته که وظیفه و رسالت ما عمل به وصیت شهدا و حرکت پشت سر ولایت و پاسداری از خون شهیدان است.

محمّدی ادامه داد: مسئولان در حد توان به مردم خدمت کنند زیرا مردم با همه مشکلات و فشارها در صحنه حضور دارند قدر آنان را بدانید و نسبت به شهدا که همواره ناظر بر رفتار ما هستند پایبند باشید.

بخشدار بردخون نیز گفت: مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه بردخون در صحنه دفاع از نظام افتخار آفریدند و 21 شهید را تقدیم اسلام کردند هر چند قبل از انقلاب نیز در مبارزه با استعمار انگلیس مشارکت داشتند.

مسعود محمدپور افزود: بردخون در زمینه علم، فرهنگ، دیانت و وجود روحانیون برجسته و حوزه علمیه غنی مایه افتخار بوده و امروز نیز دارای شخصیت‌های دینی و سیاسی ارزشمندی است و دهستان آبکش نیز مهد سادات و مردم دیندار و باصفا بوده است که در راه خدا چهار شهید تقدیم کرده‌اند.

در ادامه، برنامه‌هایی نظیر کلیپ معرفی شهدا و قرائت دکلمه توسط یکی از نزدیکان شهدا و تشییع جنازه نمادین و مرثیه خوانی اجرا شد و گروه تواشیح معراج روستای چارک به اجرای برنامه پرداخت.

این یادواره به همت و تلاش ستاد یادواره دهستان آبکش با همکاری حوزه مقاومت کربلا و پایگاه مقاومت ابوذر غفاری روستای آبکش در مسجد سلمان فارسی این روستا برگزار شد.

Please publish modules in offcanvas position.