با کارهای احساسی و فریاد کشیدن ها، کار درست نمی شود/ باید حداقل ۵۰۰ مدرس انقلابی تربیت شود95/01/27

http://bushehri.net/images/01/20/200000/456/IMG14304025.jpgحضرت آيت الله سيد هاشم حسيني بوشهري «دامت برکاته» پیش از ظهر دیروز در همایش «حوزه علمیه، مهد انقلاب»، در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه بیان کردند: مقام معظم رهبری فرمود، تنها احساس خطر کردن کافی نیست و باید به فکر علاج بود؛ در این زمینه باید با یک عقلانیت و پشتوانه قوی درحوزه طمع دشمنان را از بین ببریم و افراد صاحب فکر، فکر کنند چون با کارهای احساسی و فریاد کشیدن ها، کار درست نمی شود.

استاد سطوح عالي حوزه علميه قم بیان کردند: رهبر انقلاب فرمود، راه فکر کردن، حکمت آموز بودن فعالیت ها و برنامه ریزی دقیق همه اجزای فعال در حوزه است؛ ایشان تاکید کردند که باید بینش انقلابی در حوزه علمیه توسعه پیدا کند.

آیت الله حسینی بوشهری اظهارکردند: علمیت، اخلاق، تبلیغ، تحقیق و... از مهمترین اجزای حوزه است، ولی عالم به زمان بودن حوزه، یعنی درک زمان و اهمیت زمان و بصیرت از مهمترین مولفه هایی است که برای حوزه مفروض است.

عضو مجلس خبرگان رهبري افزودند: رهبری فرمود،‌ در این زمینه دو دسته مخالف، ممکن است وجود داشته باشد که عده ای از آنها که تعداد کمی هم هستند ممکن است با نظام زاویه داشته باشند ولی گروه دیگر، دسته ای هستند که با صراحت با انقلاب مخالفت نمی کنند، بلکه با مبانی و مبادی انقلاب مخالفت می کنند.

مدير حوزه هاي علميه کشور یادآورشدند: اگر نظام منحط جهانی بخواهد هویت این نظام را بگیرد، مشکل ایجاد می شود؛ ایشان در ادامه هشداری مبنی بر ترویج درس غیر سیاسی مطرح فرمودند؛ دشمنان می خواهند طلاب ما از روحیه انقلابی تهی شوند.

مدیر حوزه های علمیه سراسر کشور بیان کردند: رهبری نفرمودند که حوزه باید انقلابی شود، زیرا این حوزه از ابتدا هم انقلابی بود؛ رهبری در این پیام به دنبال بیان این مطلب بودند که عده ای در صدد هستند که اسلام سیاسی را از حوزه بزدایند.

معاون جامعه مدرسين حوزه علميه قم بیان کردند: حرکت طلاب و حوزویان در جهت عکس حرکت دشمنان است و قطعا دشمنان این آرزو را به گور خواهند برد؛ ایشان این مسئله، یعنی حراست از انقلاب سیاسی و حوزه انقلابی را از مهمترین وظایف و تکالیف حوزه برشمردند؛ ایشان بیان کردند که دشمنان در حال برنامه ریزی و سرمایه گذاری هستند تا افرادی با گرایش هایی که با فکر استکبار همخوانی داشته باشند و با دید غرب گرا تربیت کنند و در ادامه فرمودند که باید حداقل 500 مدرس عالی انقلابی تربیت کنید.

آیت الله حسینی بوشهری اظهار کردند: ایشان با بیان این دغدغه ها، بیان کردند که حوزویان دارای پتانسیلی هستند که این پتانسیل از موفقیت دشمن جلوگیری می کند که شامل تقوا، سلامت دینی و... است که در این زمینه کار را برای دشمن مشکل می کند.

آيت الله حسيني بوشهري افزودند: ایشان در ادامه به تعریف انقلابی بودن حوزه پرداختند و بیان کردند که این امر به معنی معتقد بودن به مبانی انقلاب، ارکان فکری انقلاب و اصرار به اجرایی کردن مفاهیم انقلابی و رسیدن به ارزش ها و آرمان های انقلابی است که در آن زمان حوزه علمیه می تواند به عنوان یک وزنه موثر در کل نظام تاثیر بگذارد و مسیر حرکت نظام را مشخص کند.

عضو خبرگان رهبری با اشاره به شاخصه های انقلابی حوزه و مسئولیت طلاب جوان و علمای حوزه در این زمینه فرمودند: باید با توجه به ساختارهای حوزوی نظام آموزشی و احاطه مرجعیت بر امور حوزه، ولایت پذیری و ترویج روحیه انقلابی، زمینه عمل به بیانات رهبری به خوبی اجرا شود.

Please publish modules in offcanvas position.