بانک ها خطوط قرمز را رعایت کنند/ از روند موجود بانک های کشور رضایتی نیست95/08/04

http://www.bushehri.net/images/zzz/IMG14341064.JPGعضو خبرگان رهبری با انتقاد از بهره های خارج از عرف برخی از بانک های کشور، افزودند: گاهی بهره هایی که به تسهیلات بانکی اضافه می شود، برای تولید کمرشکن است و صنایع را به سمت ورشکستگی و افرایش بیکاری می کشاند و ما از روند موجود بانک های کشور رضایتی نداریم.

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری «دامت برکاته» در دیدار مدیرعامل جدید بانک قرض الحسنه مهر ایران اظهارداشتند:سیستم بانکی در کشور ما به عنوان پشتوانه اقتصادی مطرح می باشد و نباید خود به بنگاه اقتصادی محض تبدیل شوند.

امام جمعه قم افزودند: اگر بانک ها به گونه ای حرکت کنند که بنگاه اقتصادی محض نباشند و به پشتیبانی از بنگاه ها و ایجاد تسهیلات برای اشتغال و ازدواج جوانان بپردازند، در راستای اقتصاد مقاومتی گام برداشته اند.

عضو خبرگان رهبری با انتقاد از بهره های خارج از عرف برخی از بانک های کشور، افزودند: گاهی بهره هایی که به تسهیلات بانکی اضافه می شود، برای تولید کمرشکن است و صنایع را به سمت ورشکستگی و افرایش بیکاری می کشاند و ما از روند موجود بانک های کشور رضایتی نداریم.

در دورانی که نگران مسائل اسلامی در بخش اقتصاد هستیم، باید نقش اسلام را در بحث بانکداری پررنگ کرد.

اگر به دنبال تولید و پیشبرد اهداف اقتصادی هستیم باید بدانیم بهره های بالا و سودهای کلان، گره ای از کار تولید کننده باز نمی کند.

ایشان با اشاره به این که امروز آسیب های اجتماعی در جامعه به وضوح مشاهده می شود، افزودند: در محدوده ای که بانک می تواند تاثیرگذار باشد باید بخشی از این آسیب ها را با کارکردهای خود برطرف کنند.

امام جمعه قم ضمن تقدیر از فعالیت ها و خدمات بانک قرض الحسنه مهر ایران تصریح کردند: اگر بتوانید در خصوص خدمات ارزشمند خود اطلاع رسانی کنید و مساله قرض الحسنه را در کشور فرهنگ سازی کنید بدون تردید به آثار و برکات ارزشمندی دست پیدا خواهید کرد، چرا که وقتی فعالیت شما به خوبی منعکس شود مردم متدینی هستند که با نیت خاص و علاقه در  این حرکت خداپسندانه با شما همراه خواهند شد.

اعتماد سازی مولفه دیگری است که باید در راس برنامه ها و اولویت های سازمانی بانک شما قرار بگیرد، چرا که این مولفه هم در نزد مراجعه کننده و هم کسی که خَیّر است می تواند اثر مثبتی برجای گذارد و این اعتماد است که معوقات شما را یک درصد می کند با اینکه سایر بانک های کشور مساله معوقات یکی از معضلاتشان است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.