موانع وحدت حوزه و دانشگاه باید برطرف شود95/09/26

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد با گرامیداشت سالروز شهادت آیت الله مفتح و روز وحدت حوزه و دانشگاه اظهار داشتند: دشمنان برای جلوگیری از وحدت این دو نهاد تلاش بسیاری انجام می‌دهند ولی همه وظیفه داریم تا موانع این وحدت را برطرف کنیم تا انقلاب اسلامی به سرمنزل مقصود رسیده و به دست امام عصر(عج) سپرده شود.

امام جمعه قم در ادامه سخنان خود با اشاره به اهمیت اجرای امر به معروف و نهی از منکر در جامعه فرمودند: این فریضه باید با دقت اجرا شود و شروط مهم آن که توسط علما و بزرگان دین بیان شده مورد توجه جدی باشد و همه افراد جامعه در این زمنه مسئولیت دارند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه با تأکید بر اینکه شناخت، اولین شرط در امر به معروف و نهی از منکر است، افزودند: احتمال تأثیرگذاری دومین شرطی است که آمر به معروف اگر احتمال تأثیر در مخاطب را ببیند باید این واجب دینی را انجام دهد.

ایشان شرط سوم اجرای امر به معروف و نهی از منکر را اصرار به گناه دانستند و بیان کردند: چهارمین شرط برای اجرا شدن این واجب دینی این است که هنگام امر به معروف و نهی از منکر نباید مفسده‌ای ایجاد شود.

دیدگاه‌ها   

کمال سکایی
#1 کمال سکایی 1395-09-27 07:52
سلام علیکم به نظر بنده حقیر هیچ وحدتی بین حوزه و دانشگاه نیست طوری شده که یک دانشجو وقتی روحانی را می بیند گویی دشمنش را می بیند و حتی اعتقاداتشان بخاطر همین دشمنی ضعیف شده است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.