بستر فعالیت دینی را با معرفی آثار خوب توسعه دهیم95/09/29

مسئولان دبیرخانه ششمین دوره جشنواره کتاب دین و پژوهش های برتر با حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته»، عضو مجلس خبرگان و نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم دیدار کردند.

در این دیدار آیت الله حسینی بوشهری برگزاری این جشنواره را از سوی سازمان تبلیغات اسلامی حرکتی ارزشمند توصیف کردند و فرمودند: زمینه رشد را باید مهیا کرد و مطلوب است جهت گیری به شکلی باشد که بتواند مشکلات محققان را نیز به نوعی حل کند.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزاری رویدادهایی چون جشنواره کتاب دین و پژوهش های برتر را نوعی سرمایه گذاری دانستند و افزودند: باید به نحوی به پژوهشگران حوزه دین کمک شود و آثار نویسندگان به چاپ برسد.

آیت الله حسینی بوشهری توصیه ای هم به دست اندرکاران جشنواره کردند و ادامه دادند: می توان با همگرایی با مراکز حوزوی و دانشگاهی، از تکرار و موازی کاری جلوگیری کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر لزوم حمایت از پژوهشگران اظهار کردند: باید فضایی ایجاد شود تا علاقه مندان با پژوهش آشنا شوند و زمینه رشد این افراد و اساتید فراهم شود. از سوی دیگر با معرفی آثار خوب، بستر فعالیت¬های دینی را توسعه دهیم و از ذوق خدادادی افراد استفاده و زمینه رشد مقاله نویسان و محققان را فراهم کنیم.

ششمین جشنواره کتاب دین و پژوهش های برتر در گروه های ۱۰گانه «علوم قرآن و حدیث»، «اصول، فقه و حقوق اسلامی»، «فلسفه، کلام، عرفان، اخلاق و مذاهب اسلامی»، «تاریخ، فرهنگ و تمدن اسلامی»، «ادبیات‌ داستانی و رمان»، «کودک و نوجوان»، «علوم اجتماعی»، «علوم اقتصادی و مدیریت اسلامی»، «علوم تربیتی، روانشناسی و علوم رفتاری»، «علوم سیاسی، انقلاب اسلامی و امام خمینی (ره)» در تاریخ ۸ دی ماه از برگزیدگان خود تجلیل می کند.

 

دیدگاه‌ها   

کرملین
#1 کرملین 1395-10-01 06:56
سلام سفیر روسیه در ترکیه ترور شد قطعا این ترور با حمایت عربستان سعودی و قطر انجام شد است و دلیل آن در آستانه شکست سنگین قرار گرفتن تروریست‌های آنان در حلب است. ایران و روسیه که دوشادوش هم در حال مبارزه با تروریسم ارتجاع منطقه و آمریکا هستند این هم نقشه ای از دشمن است یک حامی ما را بگیرد
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.