تفرقه و دو قطبی کردن جامعه عواقب ناگواری برای کشور دارد96/03/25

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته» عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به هشدار اخیر رهبر معظم انقلاب نسبت به دو قطبی کردن کشور گفتند: رهبر معظم انقلاب در فرمایشات خود موضوع انتخابات را مطرح کردند و درباره مسائل بعد از آن تذکراتی دادند.

در انتخابات همگان در امر مشترکی شریک بودند که ابراز اعتماد به نظام اسلامی است، قطعا هرکس را شخصی مورد داشته که به او رأی دهد اما این که مسائل به گونه ای بیان شود که شکافی در جامعه ایجاد کند و افراد و مجموعه ها را به دو بخش تقسیم کنیم گامی به سمت دو قطبی کردن جامعه است.

آیت الله حسینی بوشهری با بیان این که در جامعه به ویژه بعد از انتخابات باید این حس وجود داشته باشد که همه در جهت اعتلای کشور مسؤولیت دارند، اظهار داشتند: کسی که به عنوان رییس جمهور انتخاب شده، آحاد جامعه و نامزدهای دیگری که در انتخابات شرکت کردند همه باید این گونه باشند.

هرسخن و اقدامی که وحدت جامعه را خدشه دار کند و یکپارچکی جامعه را تحت تأثیر قرار دهد به ویژه در شرایط فعلی برای جامعه مضر خواهد بود، همه با همدلی، همراهی و این نیت که گام هایی برای اعتلای کشور برداشته شود باید خود را در این امر مهم سهیم کنیم.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با بیان این که دو قطبی کردن و تفرقه عواقب ناگواری دارد، ابراز داشتند: در سال ۵۹ شاهد این مسأله بودیم که رهبر معظم انقلاب هم به آن اشاره کردند، دو قطبی کردن تبعات بسیار تلخی برای کشور داشت، عده ای را در مقابل یکدیگر قرار داد و سبب شد اتحاد لازم را در برابر دشمنان نداشته باشیم و باعث مشکلات و اختلافات داخلی شد.

ایشان با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب مبنی بر این که دشمن در حال استفاده از خلأهای برجام است، عنوان کردند: در برجام یک سری تعهداتی داشتیم که همه آن ها از سوی جمهوری اسلامی انجام شد اما متأسفانه دیگران به تعهدات خود عمل نکردند.

عضو هیأت رییسه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم خاطرنشان کردند: شاید نظر مبارک رهبرمعظم انقلاب این باشد که اگر اعتماد به دشمنان نمی کردیم و بند بند برجام مورد دقت قرار می گرفت این خلأها برای سوء استفاده دشمن فراهم نمی شد.

رهبر معظم انقلاب فرمودند از این به بعد باید توجه داشته باشیم که طرف حساب جمهوری اسلامی ایران چه کسی است، طرف حساب دوستان ما به شمار نمی روند بلکه دشمنانی هستند که بعد از پیروزی انقلاب در برابر ما قرار گرفته اند. اگر بنا است قرارداد و تفاهمی با آن ها داشته باشیم باید تمام ریزه کاری ها و دقت های لازم صورت گیرد تا دشمن از خلأ توافق و روزنه ها بهره مند نشوند و زمینه ای برای سوء استفاده دشمنان فراهم نشود.

دیدگاه‌ها   

مهدی رودسری
#3 مهدی رودسری 1396-03-29 13:04
برای اتحاد باید ولایت پذیر باشیم ما نیاید دنبال شخص قبولی باشیم ما یایستی مسئله ولایت را قبول داشته باشیم بدین صورت که هرکس ولایت علی ابن ابیطالب را پذیرفته است باید ولایت خامنه ای را هم بپذیرد. والا فقط طرفدار شخص هستیم.کماکان بودند کسانی که امامت حضرت علی را قبول داشتند اما امامت امام حسن را خیر و این روند تا امروز هم ادامه دارد
نقل قول کردن
زند
#2 زند 1396-03-27 12:52
دشمن بدانه ما بسیجی های روح الله با ولایت عهد خون بستیم ،
از اول یا علی گفتیم و تا ابد (انشاالله) با علی هستیم،
… وعده گاه ما مسجد الاقصی …
نقل قول کردن
سرباز رهبر
#1 سرباز رهبر 1396-03-25 13:10
سلام واقعا عجیب و جالبه! هرچی فكر میكنم میبینم مملكت و اسلام تو شرایطی گیر كرده كه فقط خود آقا امام زمان به لطف خدا میتونه مشكلاتشو حل كنه! اللهم عجل لولیك الفرج! آمین!!
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.