صدا و سیما زبان گویای اسلام انقلابی باشد/ نهاد روحانیت در کنار رسانه ملی باشد96/03/29

معاون جامعه مدرسین گفتند: نهاد روحانیت لازم است در کنار نهاد رسانه با تأکید بر نقاط اشتراک خود بتوانند آنچه برای مخاطب لازم است و می‌تواند مخاطب را در جهت رسیدن به زندگی تراز اسلامی کمک نماید، هدایت نماید.

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته» عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری در دیدار مدیرکل و مدیران اداره کل پژوهش‌های اسلامی سازمان صدا و سیما گفتند: صدا و سیما باید زبان گویای اسلام انقلابی و انقلاب اسلامی باشد و این وظیفه خطیری است که بر عهده مجاهدان عرصه رسانه گذاشته شده است.

برای برقراری تعامل بین حوزه‌های علمیه و رسانه لازم است کارگروهی با اهداف مشخص و چشم انداز روشن تشکیل شود تا بتوانیم از این ابزار موثر در جهت ارتقاء سطح دینداری مردم بهره‌مند شویم و زمینه شکوفایی دینی مردم را فراهم آوریم.

مسایل اخلاقی و فقهی از آن دست مفاهیمی هستند که رسانه می‌تواند با تبیین درست آنچه مبتنی بر اندیشه اسلامی است زمینه‌ای را فراهم نماید که مخاطبان از زندگی دین مدارانه بهره‌مند شوند.

تکریم مقام روحانیت و معرفی چهر‌های شاخص حوزوی برای ارایه الگوی مناسب رفتاری در میان مردم از مهمترین کارهایی است رسانه می‌تواند با پرداختن صحیح به آن زمینه ارتقاء معنوی جامعه را فراهم نماید.

آیت الله حسینی بوشهری در ادامه ضمن تأکید بر جایگاه رسانه به عنوان یک نهاد تأثیرگذار در جامعه افزودند؛ به نظر می‌رسد نهاد روحانیت لازم است در کنار نهاد رسانه با تأکید بر نقاط اشتراک خود بتوانند آنچه برای مخاطب لازم است و می‌تواند مخاطب را در جهت رسیدن به زندگی تراز اسلامی کمک نماید، هدایت نماید.

توجه به مهارت‌ها و سواد رسانه‌ای در حوزه‌های علمیه از مهم‌ترین توانمندی‌هایی است که باید طلاب حوزه‌های علمیه به آن مجهز شوند و این اداره کل می‌تواند بازوی توانمند ارتقاء سواد رسانه‌ای حوزه‌های علمیه باشد.

دیدگاه‌ها   

امیرمحمدترابی
#1 امیرمحمدترابی 1396-04-01 21:56
ای آقا اینها اسلام انقلابی چه مید انن چیه بصیرت بصیرتی که اقا میگن واسه اونایی که خوابیدن میگیم گناه دارن بیا بیدارشون کنیم.واسه اونایی که خودشونو به خواب زدن که نفرمودند بذار انقدر در خواب بمانند تا بمیرند
بعضی حرفها حرف دل و حدیث عاشقیه پیش نامحرم…..
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.