مسئولان توجه ویژه‌ای به ساخت کتابخانه مرکزی در بوشهر داشته باشند96/05/18

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بوشهر کتابخانه مرکزی ندارد، گفتند: مسئولان توجه ویژه‌ای به ساخت کتابخانه مرکزی در بوشهر داشته باشند.

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته»، ظهر سه‌شنبه در آیین پایانی هفتمین جشنواره کتاب خوانی رضوی در بوشهر اظهار داشتند: کتاب از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و نیاز است که در جامعه توجه بیشتری به کتاب شود.

ایشان ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی را یک ضرورت دانستند و اضافه کردند: فعالان عرصه کتاب باید اهتمام ویژه‌ای برای توسعه فرهنگ کتاب‌خوانی و ترویج فرهنگ مطالعه داشته باشند.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه سطح کتاب‌خوانی در کشور پائین است، ادامه دادند: به منظور تقویت بنیه فرهنگی جامعه باید جشنواره‌های کتاب‌خوانی برگزار شود و برنامه‌ریزی بهتری صورت گیرد.

ایشان به اهمیت بالای جشنواره کتاب خوانی رضوی اشاره کردند و افزودند: عادت به مطالعه و ترغیب مردم به کتاب‌خوانی از مهمترین برکات برگزاری چنین جشنواره‌هایی است که باید با برگزاری این برنامه‌ها جامعه به سمت بالندگی حرکت کند.

آیت الله حسینی بوشهری با تاکید بر قرار دادن کتاب در وسائل نقلیه عمومی مانند هواپیما، قطار و اتوبوس‌ها، پایانه‌های مسافربری، کلینیک‌های درمانی و مطب پزشکان بیان کردند: خلاصه کردن کتاب‌های خوب و عرضه کتاب‌های جیبی در ترویج فرهنگ مطالعه تاثیرگذار است.

ایشان خواستار قرار دادن فروشگاه ‌های کتاب در مدارس، جذاب‌کردن فضای کتابخانه‌ها، جایزه دادن کتاب به دانش آموزان شدند و گفتند: کتاب‌های کتابخانه‌ها باید علمی، اخلاقی و زمینه ساز روند فکری باشند. 

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه بوشهر کتابخانه مرکزی ندارد، گفتند: مسئولان توجه ویژه‌ای به ساخت کتابخانه مرکزی در بوشهر داشته باشند.

ایشان خواستار توسعه و تجهیز کتاب‌خانه‌ها در نقاط مختلف استان بوشهر شدند.

در این آئین از برگزیدگان استانی، کشوری و ۵۷۶ تن از اعضا کتابخانه‌های استان که در این مسابقه شرکت کردند تجلیل و از دستگاه‌های اجرایی که حامیان این مسابقه بودند قدردانی شد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.