سیره زندگی اهل بیت(ع) به صورت منظومه ای به هم پیوسته انتشار یابد/ در تبیین زندگی اهل بیت(ع) جامعیت حفظ شود96/06/15

عضو شورای عالی حوزه های علمیه فرمودند:لازم است سیره و زندگی ائمه(ع) به صورت منظومه به هم پیوسته برای مخاطبین انتشار یابد . در این منظومه همه اهل بیت(ع) وجود دارند و از هم جدا نیستند.

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته» در دیدار اعضای مؤسسه فرهنگی پژوهشی امام موسی الکاظم(ع) که در سالن اجتماعات جامعه مدرسین در قم برگزار شد، با بیان اینکه برای تبیین و نشر سیره زندگی ائمه اطهار(ع) برای جامعه،‌تنها به زندگی امامی نمی توان بسنده کرد و از زندگی دیگر امامان صرف نظر نمود اظهارداشتند: اگر این گونه رفتار کنیم، قطعا نتوانسته ایم تحلیل درستی از زندگی اهل بیت(ع) برای مخاطبین ارائه دهیم.

معاون جامعه مدرسین با تاکید براینکه در ظاهر دوازده امام (ع)حضور داشتند، ولی در حقیقت همه آنها نور واحد بوده و هستند، افزودند: گاهی تصور می شود زندگی امامی با امام دیگر متفاوت بوده، ولی لازم است توجه کرد تفاوت رفتار معصومی با معصوم دیگر براساس شرایط و زمان بوده، ولی در روش هیچ فرقی نمی کرد و بیانگر حقیقت واحدبوده است.

ایشان بابیان این که معتقد هستیم، سیره و زندگی ائمه(ع) لازم است به صورت منظومه به هم پیوسته برای مخاطبین انتشار یابد و در این منظومه همه اهل بیت(ع) وجود دارند که از هم جدا نیستند،گفتند: اگر به صورت منظومه به هم پیوسته مورد بررسی قرار گیرد، قطعا نتایج و تحلیل های آن درخشان تر و مفیدفایده خواهد بود.

امام جمعه قم بابیان اینکه زندگی امام موسی کاظم(ع) نیز در منظومه به هم پیوسته وجود دارد و جدای از زندگی سایر معصومین(ع) نیست؛ ولی تنها تفاوت شرایط و زمان است، عنوان کردند: اگر در تبیین و تشریح به زندگی امامی جامعیت را در نظر بگیریم، زمانی که درتحلیل ها به زندگی امامی پرداخته می شود، توجه به زندگی امامی دیگر نیز خواهد شد.

عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به برگزاری همایش امام کاظم (ع) بیان کردند: امام کاظم (ع) حق بزرگی در جهت  هدایت و رهبری شیعه  در آن شرایط سخت دارند و این که عده ای فاضل و اهل قلم  همت کنند و کاری را با آبرو مندی دنبال نمایند باید تحسین کرد.

دیدگاه‌ها   

سید علی موسوی
#1 سید علی موسوی 1396-06-16 07:26
اهل بیت همیشه چراغ هدایت ما بودند اما با توطئه دشمنان امروز اهل بیت در دست فراموشی می رود کاری کنید
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.