همه باید به یاری زلزله زدگان بشتابیم/ دخالت سعودی ها در امور لبنان کار زشت و نسنجیده ای است96/08/27

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته»، در خطبه های نماز جمعه شهر مقدس قم با اشاره به زلزله دردآور در مناطق غرب کشور و تسلیت به داغدیدگان این حادثه و ملت بصیر ایران اسلامی، اظهارداشتند: برخود لازم می‌دانیم صمیمانه از اعماق دل از طرف مردم خوب و کریمه اهل‌بیت(س) این مصیبت را تسلیت عرض کنیم، مردم به زیبایی عمل کردند و هر آنچه در توانشان بود تقدیم به زلزله‌زدگان کردند.

امام جمعه قم افزودند: مصیبت‌های غم باری بر مردم وارد آمد، فاز امداد و نجات تمام‌شده و فاز دوم که مهم‌ترین کار است تأمین جایگاهی برای زلزله‌زدگان است،که باید انجام گیرد بنابراین با هر توانی که داریم باید به یاری این ملت مظلوم بشتابیم.

ایشان با تسلیت وقوع حادثه زلزله و جانباختن جمعی از هموطنان در این حادثه، عنوان کردند: بیش از 430 نفر در این حادثه جانباختند و بیش از 8 هزار نفر مجروح و مصدوم شدند، مردم بسیار زیبا عمل کردند و بسیاری از افراد هر آنچه که در توان داشتند را در مسیر نوع دستی به کار گرفتند، در حال حاضر فاز امداد و نجات تقریبا تمام شده و فاز بعدی و مهم کار، تأمین سرپناه و پناهگاه برای مردم آسیب دیده است، متأسفانه هنوز برخی از زلزله زدگان بدون پناهگاه شب ها را در هوای سرد زیر صفر گذرانده اند.

همت دینی ما ایجاب می کند که با هر مقدار توان به یازی زلزله زدگان بشتابیم، نباید مردم کرمانشاه را تنها گذاشت، قم نیز باید در این جهت نمونه باشد، موکب هایی که در اربعین خدمت کردند همه باید برای خدمت به مردم کرمانشاه بسیج شوند، زلزله زدگان به چادر، البسه، پتو، غذا و نایلون با توجه به بارندگی نیاز دارند.

آیت الله حسینی بوشهری با گرامیداشت هفته بسیج اضافه کردند: بسیج شجره ای طیبه  است که مایه عزت  انقلاب اسلامی است، بسیج مظهر وحدت مقدس و آگاهی و مجدت ملت است، امام ابتکار جالبی نشان دادند و فرهنگ جامعه باید بسیجی شود.

امام جمعه قم در بخش دیگری از سخنان خود به اقدام وقیحانه سعودی ها و مداخله آنان در امور سیاسی یک کشور دیگر، ادامه دادند: واقعیت این است آن روزی که سعد حریری نخست‌وزیری را بر عهده داشتند، انتظارشان از او این بود که حزب‌الله در انزوا قرار گیرد و حزب‌الله از صحنه لبنان کنار برود اما برخلاف تصورشان حزب‌الله زیبا درخشید و حزب‌الله در کنار دیگران قرار گرفت و تمامی معادلات را برهم زد

ایشان نماد پرشکوه عظمت اسلام و مسلمانان را اربعین حسینی دانستند و گفتند: هر آنچه در بالای منابر شنیده بودیم همه را در پیاده‌روی اربعین با چشم خود شاهد بودیم، از نیروهای نظامی، انتظامی و مسئولان و دولت و ملت عراق تشکر و قدردانی می‌کنیم

دیدگاه‌ها   

صفر حجازی
#5 صفر حجازی 1396-09-17 13:48
سلام کمک های مردم بی نظیر بود دم این مردم گرم درود بر این مردم از دولت که خیری نرسید مردم سنگ تمام گذاشتند
نقل قول کردن
masome
#4 masome 1396-09-13 15:23
salam kermanshah ra hame komak kardand vali aya agar jaye digary ham bood intory komak mikardan
نقل قول کردن
ناشناس
#3 ناشناس 1396-09-12 16:41
سیاسیون از آب گل‌آلود ماهی می‌گیرن و تا می توانند همدیگه رو محکوم می کنن بیچاره کردند این اجمدی نژاد رو مسکن مهر چه کرد و چه شد و خود دولت هیچ نکرد
نقل قول کردن
منصف باشیم
#2 منصف باشیم 1396-09-11 17:50
سلام منصف باشیم مسکن مهر اگر نبود خسارات بسیار بیشتری به بار می آمد. اگر 26 هزار نفر مانند زلزله بم زیر آوار میرفتند. ... زمان چه کسی را متهم میکردند؟ مسکن مهر از این آزمون (زلزله) با موفقیت بیرون آومد. چرا که با توجه به اینکه زلزله 7.3 ریشتری از نوع نزدیک به گسل بود احتمال خرابی بسیار بالاتر به نظر می رسید. تمام اسکلت ها همینطور که در تصاویر دیدید سر پا هستند که مدیریت بسیار خوب مسئولین رو در آن زمان با توجه به کیفیت پایین اجرا در ایران و نابسامانی سازمان نظام مهندسی نشون میده. ریختن دیوارها در این نوع زلزله کاملا طبیعی است. به جای تقدیر از مسئولان زحمت کشی که جان صدها هزار انسان رو نجات دادند به آنها توهین می کنند. البته به تعبیر مارتین ایدن از برژواهای... انتظار دیگری نمی توان داشت. فقط کاش مردم به حرف اینها توجه نمی کردند. افسوس! تخریب یک مظلوم ظلم نیست؟؟؟؟؟
نقل قول کردن
فاطمه
#1 فاطمه 1396-09-01 08:08
اگر کرمانشاه نبود اینطوری همه جلز و ولز نمی کردند باید ترس باشه تا همه حساب ببرند خطر جدا شدن کرمانشاه از ایران دولت بی عرضه را به تسلیت گویی و .... انداخت
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.