جوانان غربی با نامه رهبر انقلاب، اسلام واقعی را می‌شناسند96/09/13

عضو خبرگان رهبری گفتند: نامه رهبر انقلاب فضای جدیدی را به روی جوانان غرب باز کرد تا اسلام را به شکلی که هست بشناسند.

حضرت آیتالله حسینی بوشهری«دامت برکاته»، در گفت‌وگو با خبرنگار یکی از خبرگزاری ها با اشاره به گذشت دو سال از نامه مقام معظم رهبری به جوانان غربی و فضای غبارآلود دنیای امروزی گفتند: نامه حکیمانه مقام معظم رهبری یک فضای جدیدی را به روی نسل جوان دنیای غرب باز کرد و فرصتی پیش آمد که اسلام همانگونه که هست، برای جوانان غربی شناخته شود.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه در دنیای غبارآلود امروزی واقعیت‌ها به انسان منتقل نمی‌شود، اظهار کردند: در دنیای کنونی غیرواقعیت‌ها به صورت بزک‌کرده در اختیار افراد قرار می‌گیرد و همیشه کانال‌های مختلف، اطلاعات نادرست توسط مراکزی که منافع‌شان در انتقال ندادن واقعیت‌ها به جامعه است، منتقل می‌کنند.

آیت الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه برداشت نسل جوان غرب از دنیای اسلام غیر از حقیقت اسلام است، اظهار کردند: ما در فضایی زندگی می‌کنیم که شیعه‌هراسی با تبلیغات گسترده‌ای در حال انجام است که نمونه بارز آن وجود تکفیری‌ها و داعشی‌ها بودند که اقداماتشان را به نام اسلام به دنیا معرفی می‌کردند.

ایشان با بیان اینکه غرب اوج خشونت و جمودگرایی تکفیری‌ها را به عنوان اسلام به دنیا معرفی می‌کرد، خاطرنشان کردند: تا چند سال قبل نسل جوان غرب که بیگانه از فرهنگ دینی و اسلامی بود، تصور می‌کرد که اینها اسلام را نمایندگی می‌کنند، اما نامه حکیمانه مقام معظم رهبری پرده از روی تزویر دولتمردان غربی برداشت و معلوم شد که نگاه اسلام این است که افراد خودشان بدون هیچ پیش‌داوری تحقیق کنند.

آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به بخشی از نامه مقام معظم رهبری که می‌فرمایند به حرف من نگاه نکنید و خودتان بروید، اسلام را بدون تعصب مطالعه کرده و آنچه را که یافتید به عنوان اسلام بپذیرید، اظهار کردند: این نگاه فضای جدیدی را به روی جوانان غرب باز کرد تا اسلام را به شکلی که هست بشناسند.

ایشان با اشاره به آرمانگرایی و حقیقت‌جویی نسل جوان، گفتند: اگرچه دنیای غرب تلاش کرده بود نامه رهبر انقلاب را بایکوت کند تا به گوش جوانان نرسد، اما خوشبختانه زمینه‌هایی فراهم شد که نسل جوان از کانال‌هایی مطمئن متن نامه را با دقت بررسی کنند و راه شناخت اسلام واقعی را از منابع اصیل در پیش بگیرند.

دیدگاه‌ها   

مسلم
#1 مسلم 1396-09-13 05:49
جانم فدای رهبر که نجات دهنده جانها و نفوس است
نقل قول کردن

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

Please publish modules in offcanvas position.