خلاصه خطبه های نماز جمعه قم مورخ96/10/29 به امامت حضرت آیت الله حسینی بوشهری «دامت برکاته»


حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری«دامت برکاته» در خطبه‌های این هفته نماز جمعه قم که در مصلای قدس این شهر برگزار شد، اظهار داشتند: پرونده اغتشاشات در کشور بسته شد اما از دو منظر می‌توان به این حوادث نگاه کرد که یک جنبه آن مطالبات مردمی است که نباید به فراموشی سپرده شود و مسئولان باید به این مشکلات رسیدگی کنند تا زمینه سوء استفاده دشمنان از بین برود.
عده‌ای تحت تأثیر فضای مجازی قرار گرفتند و اقدامات تأسف باری را انجام دادند که این افراد باید به وجدان خود رجوع کنند و از خود بپرسند چرا از امریکا و اسرائیل و سعودی‌ها پیروی کردند و به قرآن و پرچم بی‌احترامی کردند.
نباید بازیچه دشمنان قرار بگیریم هر چند که مشکلات بسیاری در کشور وجود دارد اما نباید کاری کرد که دشمنان ما را پیاده نظام خود بدانند.
دشمنان ایمان و اعتقاد ملت را نشانه رفته‌اند و در این مسیر شکست‌های بسیاری خوردند و از این پس نیز به فرموده رهبری سرشان به سنگ خواهد خورد.
آیت الله حسینی بوشهری مردم را زمان شناس دانستند و از آنان خواست تا این ظرفیت را برای زمان‌های حساس حفظ کنند و در آن مواقع حساس به میدان بیایند و از انقلاب و اسلام و کشور حراست کنند.
   خطیب نماز جمعه قم گفتند: توجه به مطالبات مردم از وظایف مسئولان نظام جمهوری اسلامی می باشد که به طور قطع رسیدگی به مشکلات موجود زمینه سوء استفاده دشمنان را از بین خواهد برد.
آیت الله حسینی بوشهری با اشاره به مساله ناآرامی های اخیر در کشور اظهار داشتند: از 2 منظر به مسائل و حوادثی که اتفاق افتاد باید نگاه کرد، یک منظر مطالبات به حقی است که مردم دارند که نباید از سوی مسئولان مورد غفلت قرار گیرد و از منظر دیگر افرادی که تحت تاثیر سخنان دشمنان اسلام قرار گرفتند.
این عده با ولنگاری که در فضای مجازی وجود دارد، اقداماتی را انجام دادند، که بسیار ناشایست بود ، آنان باید به وجدان خود مراجعه کنند که چرا چنین اشتباهی کردند و گوش به حرف آمریکا، صهیونیست، سعودی ها و منافقان دادند.
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم اضافه کردند: شما در این کشور زندگی می کنید و به طور قطع کسی که متعلق به این سرزمین می باشد راضی نیست که به اسلام ، قرآن و پرچم کشور توهین شود.
ایشان با بیان این که کشور به وحدت نیاز دارد و باید مقابل استکبار بایستیم، گفتند: مشکل و مطالبه را قبول داریم، اما نباید بازیچه دست دشمن قرار گرفت و در راستای اهداف دشمنان حرکت کرد.
آمریکا ، اقتدار ، ایمان ، انگیزه دینی و دفاع موشکی ما را نشانه گرفته‌ بود و به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی این‌ بار نیز مانند دفعات گذشته سرشان به سنگ خورد و اگر باز هم بخواهند اقدامی انجام دهند، باز هم سرشان به سنگ می خورد.
تجمع های صنفی مسالمت آمیز چندی پیش در کشور با تحریک دشمنان و سوء استفاده عوامل فریب خورده داخلی منجر به بروز ناآرامی در چند شهر شد که با هوشیاری ملت، مسئولان و نیروهای انتظامی و امنیتی، در کوتاه ترین زمان توطئه دشمنان اسلام شکست خورد.
ایشان با اشاره به سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: مردم قم شایسته تجلیل و تکریم هستند و از رشادت، آگاهی و بصیرت برخوردار هستند و مردم استان باید این ویژگی را حفظ کنند و در مقابل دشمن در همه صحنه ها حضور داشته باشد.
آیت الله حسینی بوشهری همچنین از مردم قم به خاطر حضور در راهپیمایی روزهای 9 و 13 دی ماه سال جاری و دیدار پرشور و شعور با رهبر معظم انقلاب اسلامی تقدیر و سپاسگزاری کرد.
ایشان با اشاره به پنجم جمادی الاول، سالروز میلاد خجسته حضرت زینب کبری(س) ، این روز خجسته را به دوستداران و عاشاقان خاندان عصمت و طهارت(ع) تبریک گفتد و برای همه پرستاران که همیشه همراه و مددکار بیماران هستند، آرزوی توفیق روزافزون کردند.
عضو مجلس خبرگان رهبری، به سالروز فتوای تاریخی تحریم تنباکو توسط میرزای شیرازی نیز اشاره کردند و گفتند: یکی از مهم ترین حوادثی که در ایام زعامت میرزای شیرازی رخ داد، تحریم تنباکو بود. این جایگاه مرجعیت و روحانیت است که می ‌تواند یک حرکت و جریان بزرگ در جامعه ایجاد کند و اگر مردم همراه آنان باشند، روحانیت می ‌تواند نقش کلیدی خود را ایفا کند.
ایشان همچنین به حادثه جانباختگان کشتی نفتکش سانچی اشاره کرد و به رهبر معظم انقلاب اسلامی، مردم و خانواده های آنها تسلیت گفتند.
ایشان در بخش دیگر سخنان خود، با اشاره به فرضیه امر به معروف و نهی از منکر اظهار کردند: هر چه که موجب تسلط دشمن ‌شود، منکر بزرگ می باشد و هر چه که مانع از سلطه دشمن شود، معروف بزرگ محسوب می شود.
رفتار امت اسلامی باید به‌ گونه ‌ای باشد که در مقابل هر گونه زیاده‌ خواهی دشمنان و کافران ایستادگی کنند، مسلمان ها نباید نسبت به کفار احساس دلبستگی و وابستگی داشته باشند.
ایشان همچنین به اقامه نماز باران توسط نمازگزاران پیش از نماز جمعه انروز اشاره و خاطرنشان کردند: ان شاءالله این دعاها به استجابت برسد و باران رحمت الهی شامل ما شود.

Please publish modules in offcanvas position.