خلاصه خطبه های نماز جمعه 93/01/08 به امامت حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری

حضرت آیت‌الله سید هاشم حسینی‌بوشهری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته قم که در حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) برگزار شد طی سخنانی با اشاره به اینکه رعایت تقوا در زندگی بسیار مهم است اظهار کردند: امیدوارم امسال در سال نو بتوانیم با زینت تقوا خود را آراسته کنیم تا از گناهان در امان بمانیم.

نماینده مردم استان بوشهر در مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به اینکه در آستانه ایام فاطمیه قرار داریم، بیان کردند: اهل بیت (ع) راهنمایانی هستند که اگر کسی آن‌ها را به عنوان راهنما انتخاب کند در زندگی موفق خواهد شد.

امام جمعه قم تصریح کردند: در روایات است که اگر کسی به اهل بیت (ع) متوسل شود خوشبخت می‌شود و اگر کسی از آن‌ها دور شود نابود خواهد شد.

ایشان با بیان اینکه شأن حضرت زهرا(س) بسیار بالا است افزود: حضرت زهرا الگوی همه انسان‌ها است.

آیت الله حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه ما امروز بیش از هر زمان به الگوگیری از حضرت فاطمه (س) نیاز داریم فرمودند: حضرت فاطمه (س) به گونه‌ای عبادت می‌کرد که پاهای او از ایستادن ورم می‌کرد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه قم با بیان اینکه حضرت فاطمه (س) جایگاه بسیار بالایی نزد خداوند و نیز حضرت محمد (ص) داشت بیان کردند: باید دید که آیا جایگاه و شأن حضرت فاطمه (س) حفظ شده است یا خیر؟.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به اینکه در سال نو انسان‌هایی وجود دارند که در تنگدستی زندگی می‌کنند، اشاره کردند: حضرت فاطمه (س) در انفاق و کمک به محرومین الگو هستند و گاهی سه روز می‌شد که چیزی نمی‌خوردند و طعام خود را به فقرا می‌دادند.

ایشان با بیان اینکه امسال سال فاطمی است، مطرح کردند: باید تربیت فاطمی و نوع دوستی فاطمی در زندگی ما راه پیدا کند و آن موقع است می‌توانیم بگوییم که این بانوی بزرگوار الگوی ما است.

آیت الله حسینی‌بوشهری با اشاره به اینکه امروز امر به معروف ونهی منکر در جامعه ما بسیار کم‌رنگ شده است بیان داشتند: اگر امر به معروف و نهی منکر کم‌رنگ نبود طلبه ناهی از منکر به شهادت نمی‌رسید.

ایشان با اشاره به اینکه رهبری امسال را سال اقتصاد و فرهنگ همراه با عزم ملی و مدیریت جهادی معرفی کردند تاکید کردند: ما اگر بخواهیم در عرصه داخلی و جهانی از اقتدار کامل برخوردار باشیم باید فرهنگ، علم و فناوری و اقتصاد را در جامعه گسترش دهیم.

امام جمعه قم با بیان اینکه در تولید مقالات علمی در رتبه خوبی قرار داریم، عنوان کردند: پیشرفت‌های ما نشان می‌دهد که استعداد خدادادی مردم ما بسیار بالا است و در این زمینه در وضعیت خوبی قرار داریم.

ایشان با اشاره به اینکه سال گذشته سال حماسه سیاسی و اقتصادی بود، بیان کردند: سال گذشته در حماسه سیاسی موفق شدیم ولی در اقتصاد موفق نشدیم به اهداف خود برسیم.

معاون جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تصریح کردند: اقتصاد مدنظر رهبری اقتصاد مقاومتی و بر اساس عدالت و دانش است و اقتصاد ریاضتی مد نظر نیست.

ایشان با اشاره به اینکه بر اساس ارزیابی‌ها رتبه اول را در جهان  از نظر ذخیره گاز داریم، خاطر نشان کرد: از نظر جغرافیایی در جایگاه خوبی در جهان هستیم و باید از این فرصت‌ها استفاده کنیم. اگر همت کنیم می‌توانیم در زمینه اقتصادی موفق شویم ولی احتیاج به یک عزم ملی داریم.

امام جمعه قم عنوان کردند: باید به مردم اعتماد کنیم و از فروش نفت و خام فروشی به این صورت بپرهیزیم و اگر چنین اتفاقی صورت بگیرد می‌توانیم موفق باشیم.

آیت الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه فرهنگ ما جزء زیرساخت‌های ما است گفت: اقتصاد بر اساس فرهنگ رشد می‌کند و اگر فرهنگ تولید و مصرف را داشته باشیم در زمینه اقتصاد نیز موفق خواهیم شد.

ایشان با اشاره به اینکه دشمنان به فرهنگ ما هجوم آورده‌اند، ابراز کردند: ازدیاد طلاق و رابطه دختران و پسران مواردی است که دشمنان روی آن کار می‌کنند.

امام جمعه قم تاکید کردند: نخبگان ما باید در این زمینه تلاش کنند و نباید فرهنگ را به خود مردم واگذار کنیم.

ایشان با بیان اینکه در تمام دنیا بعد نظارتی متناسب با فرهنگ خودشان وجود دارد ابراز کردند: رسیدن به این اهداف به عزم ملی و مدیریت جهادی نیاز دارد.

آیت الله حسینی‌بوشهری با بیان اینکه در زمان جنگ مدیریت جهادی ما را به پیروزی رساند اظهار داشتند: ما در عرصه فرهنگ و اقتصاد به چنین مدیریتی احتیاج داریم.

ایشان با اشاره به فرا رسیدن روز 12 فروردین بیان کردند: جمهوری اسلامی به بعد مردمی بودن انقلاب و حضور مردم در صحنه و نیز به اسلامی بودن اشاره دارد.

امام جمعه موقت قم با اشاره به اینکه از بزرگترین اعیاد ما روز 12 فروردین است، تصریح کردند: ما نسبت به این عید بزرگ غفلت داریم و امیدوارم مردم خوب ما قدر این نظام را بدانند.

حضرت آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با اشاره به اینکه با خانواده‌های مرزبانان احساس همدردی می‌کنم، تصریح کردند: ما دولت پاکستان را مسئول می‌دانیم و مطالبه جدی ما از مسئولان پاکستان این است که اجازه ندهند این گونه کارهای تروریستی در خاک آن‌ها انجام شود.

آیت الله حسینی‌بوشهری تاکید کردند: از تلاش وزارت خارجه تقدیر می‌کنیم ولی خواهان تلاش بیشتری هستیم تا شاهد آزادی مرزبانان باشیم.

ایشان ضمن تشکر از مسئولان استانی قم برای پذیرایی و استقبال از مهمانان و زائرین حرم کریمه اهل بیت (س) فرمودند: مسئولان استان قم در این زمینه موفق بوده‌اند.

Please publish modules in offcanvas position.